اقدام شاخص بنیاد مسکن در استان بوشهر

سرپرست بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: پارسال ۷۸ زمین چمن مصنوعی در قالب طرح ۵۰۰ با ۱۴میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال اعتبار در روستاهای این استان احداث شده است……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، حیدری – سرپرست بنیاد مسکن استان به مناسبت ۲۱ فروردین سالروز تاسیس بنیاد مسکن و آغاز دهه حساب ۱۰۰ امام (ره) درگفت وگو با ایرنا افزود: علاوه براین ۴۴۱ پروژه پارک روستایی امید نیز با ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار در دستور کار این بنیاد قرار دارد که از این تعداد تا هفته دولت سال جاری ۳۲۷ پارک باید احداث و امکانات ۱۱۳پارک دیگر نیز تامین شود.
وی با بیان اینکه تاکنون برای ۴۵۰ روستای استان بوشهر طرح هادی تهیه شده است اظهار کرد: در زمان حاضر همه ۳۵۹ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت این استان، طرح هادی اجرا شده است.
حیدری بیان کرد: صدور ۷۶ هزار و ۳۳۲جلد سند مالکیت روستایی و شهری، تملک  یکهزار و ۸۰۳ هکتار زمین در روستاها، واگذاری ۱۴هزار و ۳۹۳ قطعه زمین، پروژه های سفر رهبر معظم انقلاب شامل احداث مصلای کنگان، مساجد، تکمیل و توسعه حسینیه ها، احداث دفتر امام جمعه با بیش از ۱۴۶ میلیارد ریال، احداث ۳۱خانه عالم با ۲۹ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال و ساخت و واگذاری ۱۱هزار و ۷۰۰ واحد مسکن مهر را از جمله فعالیتهای بنیاد مسکن استان بوشهر عنوان کرد.
وی افزود: بنیاد مسکن استان بوشهر تاکنون ۱۶ میلیارد و ۷۹ میلیون ریال برای احداث و تعمیر ۸۷۹ واحد مسکونی آسیب دیده از زلزله و سیل سال ۹۳ به متقاضیان در حال پرداخت می باشد.
سرپرست بنیاد مسکن استان اظهار داشت: از جمله اقدامات شاخص این نهاد، احداث فاز نخست دهکده گردشگری بوشهر در سطح ۵/۱۴هکتار با ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار معرفی کرد.
در پایان از افتتاح آسفالت رایگان معابر روستایی، در ۱۰۰ روستای استان که با همکاری دهیاریها از سال گذشته آغاز و در دهه حساب ۱۰۰ امام (ره) به پایان خواهد رسید خبر داد و افزود: دو پروژه احداث دفتر امام جمعه شهر سیراف از توابع شهرستان کنگان و احداث مسجد بیدخون در شهرستان عسلویه با ۱۶میلیارد ریال اعتبار از دیگر فعالیتهای انجام شده است.
IMG_0024

Print Friendly, PDF & Email