امام جمعه بوشهر: مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی استان بوشهر سرعت بیشتری بگیرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی استان بوشهر سرعت بیشتری بگیرد.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست با نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: باید نهضت خدمات رسانی صورت گیرد و تا در سال ۱۴۰۴ محرومین فاقد مسکن صاحب خانه شوند.

وی اضافه کرد: استان بوشهر در عرصه تولید ثروت در کشور رتبه اول و در تولید ناخالص ملی نیز رتبه سوم را در کشور داراست، اما نرخ محرومیت در این استان بالا است.

امام جمعه بوشهر خاطرنشان کرد: با وزیر نفت رایزنی می‌کنم تا در تأمین بخشی از هزینه‌های ساخت مسکن ویژه محرومان در کنار بنیاد مسکن نقش آفرینی کند.

وی افزود: بنیاد مسکن در استان بوشهر به خاطر عملکرد بسیار خوب جایگاه ویژه‌ای دارد و در بخش‌های تأمین مسکن محرومان، ایتام و خانواده‌های دارای دو و چند عضو معلول، مقاوم‌سازی، بازسازی و عمران روستایی اثربخش گام برداشته است.

آیت‌الله صفایی بوشهری تصریح کرد: باید مقاوم سازی‌ها در استان بوشهر شتاب بیشتری بگیرد.

وی با بیان اینکه در زمینه مدیریت وقوع بلایای طبیعی، استان بوشهر رکورددار است افزود: ساخت واحدهای مسکونی آسیب دیده ناشی از زلزله شُنبه از توابع شهرستان دشتی در کوتاه‌ترین زمان از جمله آن اقدامات مفید توسط این نهاد انقلابی است.

Print Friendly, PDF & Email