اولین همایش علمی تخصصی زلزله در شهر آبپخش

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر: اولین همایش علمی تخصصی زلزله در شهرستان دشتستان……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر: اولین همایش علمی تخصصی زلزله در شهرستان دشتستان شهر آبپخش با همکاری ستاد مدیریت بحران، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و سازمان نظام مهندسی استان بوشهر با حضور مسئولین شهرستان، فرهنگیان و صاحب نظران برگزار گردید.
مهندس عباسی به عنوان دبیر همایش هدف از برگزاری این نشست علمی را فرهنگ سازی، گردآوری اندیشمندان در یک حوزه، هم گرایی و سوق دادن این دانش ها به سوی اهداف مورد نظر و نیز آموزش عمومی عنوان کرد.
عباسی اضافه کرد: محورهای کنفرانس شامل طراحی لرزه ای مبتنی بر عملکرد سازه ها، روش های بهسازی و مقاوم سازی سازه ها، روش های بهینه سازی لرزه ای سازه ها، مدل سازی و تحلیل دینامیکی سازه ها، کاربرد هوش مصنوعی در مهندسی زلزله و… است.

اولین همایش زلزله آبپخش (142) copy

در ادامه مهندس عبدالهی معاون بازسازی بنیاد مسکن استان در این همایش از خدمات رسانی بنیاد مسکن به بیش از ۵ هزار واحد مسکونی خبر داد و اظهار داشت: استان بوشهر یکی از مناطق زلزله خیز کشور است که در سال های گذشته شاهد چندین زلزله در استان بوشهر بوده ایم و خسارت های زیادی به واحد های مسکونی وارد شده است وی از راه اندازی ۳۶ دفتر خدمات مهندسی بنیاد مسکن در استان بوشهر برای خدمت رسانی در زمینه مسکن خبر داد و افزود: گام های بسیار مهمی برای زلزله زدگان در شهرستان های مختلف استان بوشهر صورت گرفته است.
مهندس عبدالهی با اشاره به زلزله سال گذشته شهرستان دشتستان افزود: در این زمین لرزه ۵ هزار و ۳۰۰ واحد آسیب دیدند که یک هزارو ۸۰۰ واحد تخریبی بودند و تسهیلات تا کنون به یک هزارو ۷۰۰ واحد پرداخت شده است.
در پایان این همایش چند فیلم کوتاه از مناطق زلزله زده ایران و مستند کوتاهی از زلزله اخیر دشتستان به نمایش گذاشته شد.

اولین همایش زلزله آبپخش (101) copy

Print Friendly, PDF & Email