بازدید دو روزه معاون رئیس جمهور از بوشهر

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با یک هیأت بلند پایه از مسئولین کشوری به بوشهر وارد شدند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر: یک هیأت بلند پایه از مسئولین کشور، به ریاست دکتر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور جهت بازدید ۲ روزه وارد بوشهر شدند.

دکتر نوبخت و همراهان در روز اول سفر از نیروگاه اتمی بوشهر و تأسیسات بندری بازدید نمودند و در نشست شورای برنامه ریزی استان حضور یافتند.

در روز دوم بازدید، دکتر نوبخت معاون برنامه ریزی و مدیریت راهبردی رئیس جمهور طی یک بازدید هوایی از شُنبه و روستاهای اطراف این شهر زلزله زده بعمل آوردند.

دکتر نوبخت که استاندار و جمعی از مسئولان استان بوشهر وی را همراهی می کردند در بدو ورود به شُنبه مورد استقبال فرماندارشهرستان دشتی، امام جمعه ، مدیران دستگاهای اجرایی استان و مسئولان محلی قرار گرفت.

IMG_5256

معاون رئیس جمهور سپس با ادای احترام به مقام شامخ شهدا در گلزار شهدای شهر زلزله زده شُنبه وقبور جان باختگان زلزله ۲۰ فروردین ماه۹۲ ضمن قرائت فاتحه در جریان روند بازسازی آنجا قرار گرفت.

وی با خانواده های جان باختگان این حادثه دیدار و اظهار داشت : از خداوند می خواهم به شما عزیزان صبر عطا بفرماید. و یاد آور شد هدف از سفر ابراز همدردی دولت تدبیر و امید با مردم مصیبت دیده و ارزیابی نواقصات باقی مانده می باشد و به همین جهت دولت فرض میداند مشکلات شناسایی و در جهت رفع آنها اهتمام بورزد.

IMG_5305

IMG_5312

در ادامه این بازدید دکتر نوبخت معاون برنامه ریزی و مدیریت راهبردی رئیس جمهور به دیدار خانواده شهید بازدار رفت و خطاب به این خانواده شهید گفت: شما دو امانت داشتید که آنها را به خداوند دادید یک شهید درراه انقلاب که ایثارگری کرد و دیگری پدر بزرگوار این شهید که در حادثه زلزله بیستم فروردین ماه ۹۲ به رحمت خدا رفت.

وی با اشاره به اینکه هر دو آنها پیش امانت دار اصلی محفوظ هستند افزود: دولت بنا دارد هر جا مشکلی بوجود آمد خود را به آنجا برساند و در حد وسعش نسبت به رفع آن کمک کند.

IMG_5356

دکتر نوبخت ادامه داد مشکلات مناطق زلزله زده را بررسی و به اطلاع رئیس جمهور خواهم رساند.و از استاندار بوشهر خواست کارهایی که در خود استان قابل رسیدگی است دنبال نمایند و کارهایی که در مرکز کشور باید انجام شود نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی توسط حجت الاسلام پورفاطمی پیگیری و رسیدگی نماینده و بنده در کنارشان خواهم بود.

سپس دکتر نوبخت و همراهان جهت شرکت در مراسم یکمین سالگرد جان باختگان زلزله ۲۰ فروردین ماه ۹۲ در حسینیه ثارالله حضور یافتند و دیدار عمومی با مردم شُنبه، از دیگر برنامه های سفر معاون رئیس جمهور به شهر زلزله زده شُنبه بود.

در ابتدا حجت الاسلام پور فاطمی نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار دشتی مسائلی ازقبیل: پرداخت وام بلا عوض به ۵۰ نفر از حادثه دیدگان که در مرحله اول بازسازی موفق به دریافت نشده اند- بخشودگی مبالغ آب و برق در ۶ ماه اول زلزله که توسط دولت قبل وعده کرده بودند- تخصیص اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال وام بلاعوض جهت تکمیل کارهای ساختمانی واحدهای خسارت دیده از زلزله – راه اندازی بانک مسکن در شُنبه- تأمین اعتبار ساخت مساجد، حسینیه ها و خدمات کشاورزی را مطرح و خواستار پیگیری از طریق دولت امید و تدبیر شدند.

IMG_5440

IMG_5454

دکتر نوبخت در ادامه اظهار داشت: یک فرمول کلی برای پرداخت وام بلاعوض وجود دارد و تلاش ما با توجه به امکانات محدود دولت در یک فرمت مشخص، می تواند به حادثه دیدگان کمک رسانی کند و در کشور سه هزار طرح نیمه تمام وجود دارد که بر اساس تصمیم دولت برای طرح های بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی تأمین اعتبار می شود که تا پایان سال به اتمام برسند. وی خطاب به مردم شُنبه و طسوج گفت: همه نامه های دستی شما را بررسی و تا حد توان به خواسته های شما پاسخ خواهم داد.

IMG_5408

وی اظهار کرد هزینه بیش از ۴۰ میلیارد ریال آب و برق شش ماه اول زلزله زدگان را دولت به وزارت نیرو پرداخت می کند. همچنین وام بلاعوض به ۵۰ نفر از حادثه دیدگان که در مرحله اول بازسازی پرداخت نشده پس از بررسی مجدد توسط بنیاد مسکن پرداخت می شود و تا پایان سال برای ۴۷ پروژه عمرانی نیمه تمام در این منطقه تأمین اعتبار خواهد شد.

IMG_5480

وی اضافه کرد: این پروژه ها شامل ۵ طرح هادی، بازسازی اماکن دولتی از قبیل مراکز بهداشتی و درمانی ، اماکن ورزشی ، توسعه فضای سبز، بهسازی راه اصلی و ۲۵ مسجد حسینیه است.

دکتر نوبخت در ادامه صحبت های خود افزود: رساندن مردم زلزله شُنبه به آرامش و حل مشکلات معیشتی آنان از اهداف و برنامه های دولت است و بر ضرورت رسیدگی به خواسته های مردم و برطرف کردن کمبودهای منطقه تأکید کرد.

در پایان این دیدار دکتر نوبخت شهر شُنبه را به مقصد شهرستان عسلویه با بدرقه مسئولین ترک نمود.

IMG_5523

 

Print Friendly, PDF & Email