بازدید فرماندار گناوه از بنیاد مسکن

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، پاک نژاد- فرماندار گناوه بمناسبت گرامیداشت دهه حساب……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، پاک نژاد- فرماندار گناوه بمناسبت گرامیداشت دهه حساب ۱۰۰ امام (ره) با حضور خود از عملکرد امور جاری بنیاد مسکن شهرستان بازدید بعمل آورد.   
فرماندار، ضمن تبریک این دهه بیان کرد: اقدامات بسیار خوبی در دولت تدبیر وامید در روستاها شکل گرفته است تا جایی که روند مهاجرت از روستا به شهرها کاهش پیدا کرده است. ساخت بوستان های امید، زمین های چمن مصنوعی ورزشی، گازرسانی ، آسفالت معابر و برگزاری انواع برنامه های نشاط اجتماعی و مسابقات ورزشی در روستاهای شهرستان گناوه، همه از برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی است که همواره سعی بر افزایش این خدمات جهت رفاه حال مردم روستایی بوده است.
در ادامه مهندس افرند- مدیر بنیاد مسکن شهرستان، اظهار داشت: دراین مدت ۲ میلیارد ریال نیز تسهیلات بلاعوض برای تکمیل واحدهای نیمه تمام و ۵۰۰ میلیون ریال به منظور تعمیر واحدهای مسکونی در دست ساخت درقالب تسهیلات قرض الحسنه مهر پرداخت شد. همچنین یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال به ۹ خانوار زیر پوشش بهزیستی دارای ۲ معلول دراین مدت در حوزه بازسازی و مسکن روستایی پرداخت شد که ۱۲۰ میلیون ریال آن توسط این نهاد و ۶۰ میلیون ریال را بهزیستی پرداخت کرد. احداث ۲۸ بوستان امید با اعتبار ۳۹ میلیارد ریال در حوزه عمران روستایی اجرا شد که حدود ۹۵ درصد آنها به اتمام رسیده است. ۶ زمین ورزشی چمن مصنوعی در روستاهای مال محمود، پوزگاه، عباسی، محمدی، جزیره جنوبی و چاهبردی با اعتبار ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در حوزه عمران روستایی این بنیاد اجرا و افتتاح شد. از محل سهمیه قیر رایگان ۱۴۰ هزار مترمربع از معابر و کوچه های روستاهای این شهرستان آسفالت شده است. صدور ۲۱۹ سند منزل مسکونی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک در روستاها و شهر ریگ، پاسخ به یکهزار و ۷۳۰ استعلام و احداث دیوار حفاظتی در ساحل روستای جزیره شمالی ریگ را از دیگر فعالیت های این نهاد در سال گذشته بوده است. بازنگری در طرح هادی هفت روستای شهرستان و تهیه یک طرح در روستای عرش ریگ نیز انجام شده است.
 احداث ۲۲ واحد مسکونی در روستای مال قاید ، ۱۰ واحد در روستای مال خلیفه، اجرای جاده ساحلی روستایی بطول ۹ کیلومتر که به پل خور گردشگری گناوه اتصال می یابد، ادامه آسفالت و پرداخت تسهیلات طرح ویژه بهسازی ازعمده برنامه های این بنیاد در سال جاری است.

 

 

Print Friendly, PDF & Email