بازسازی ۱۳۰ هزار واحد مسکونی آسیب‌دیده از سیل در کشور

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ معاون پشتیبانی بنیاد مسکن کشور از بازسازی ۱۳۰ هزار واحد مسکونی آسیب‌دیده از سیل توسط بنیاد مسکن خبر داد.

هادی درفشی در نشست با مسئولان بنیاد مسکن استان بوشهر اظهار داشت: ۲۳ استان درگیر حل مشکلات مناطق سیل‌زده هستند و بنیاد مسکن نقش مهمی در بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل دارد.

وی تصریح کرد: بنیاد مسکن ۱۳۰ هزار واحد مسکونی آسیب‌دیده از سیل برای بازسازی برعهده‌گرفته است که در این راستا دیوار حفاظتی به طول ۲ کیلومتر در پل‌دختر ایجاد شد.

درفشی اضافه کرد: در دو مرحله پنج هزار میلیارد تومان از دولت بودجه برای بازسازی واحدهای مسکونی آسیب‌دیده از سیل دریافت شد که تا پایان امسال طرح بزرگ بازسازی در مناطق سیل‌زده تکمیل و افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن تمام کارهای اساسی و زیربناها توسط بنیاد مسکن انجام شده است تصریح کرد: سهم بنیاد مسکن در طرح اقدام ملی مسکن را ۱۳۰ هزار واحد مسکونی است.

معاون پشتیبانی بنیاد مسکن کشور از تخصیص ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح هادی در روستاها خبر داد و خاطرنشان کرد: سه تفاهم‌نامه برای ساخت مسکن محرومان با دولت منعقدشده است که پنج هزار واحد مسکونی در خراسان جنوبی و پنج هزار واحد دیگر در دو استان کرمان و خوزستان ساخته می‌شو

Print Friendly, PDF & Email