بازسازی ۱۶۰۰ واحد آسیب دیده از زلزله شهرستان دشتی

فرماندارشهرستان دشتی گفت: یک هزار و ششصد واحد مسکونی درمناطق زلزله زده شُنبه و طسوج این شهرستان بازسازی، نوسازی ومقاوم سازی شده است……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان، نشستی در بخشداری شهر شُنبه به منظور بررسی مسائل و مشکلات شهر با حضور مهرجو- فرماندار شهرستان دشتی، مهندس مهدیان- معاون بازسازی وبهسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور، مهندس جودی- مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن، حیدری سرپرست بنیادمسکن استان، مهندس عبدالهی معاون بازسازی بنیاد مسکن استان، بخشدار و دیگر مسئولین برگزار گردید.
مهرجو بیان کرد در بررسی روند اجرایی بازسازی بعد از زلزله دلخراش بیستم فروردین ماه سال ۹۲ تاکنون کارهای خوبی انجام شده است. و در این بین نقش بنیاد مسکن در بازسازی واحدهای مسکونی ستودنی بود و رضایت مندی خوبی ایجاد شد. وی ادامه داد در حال حاضر یکی از مشکلاتی که هم اکنون در شهر شُنبه وجود دارد نخاله های ساختمانی است که باعث شده چهره شهر نا زیبا شود. هر چند برخی افراد اقدام به دیوار کشی واحدهای مسکونی خود کرده اند ولی واحدهای زیادی نیز هنوز باقی مانده است. ایشان بر زیبا سازی شهرها و روستاهای مناطق زلزله زده تاکید کرد و گفت: مردم شهر شُنبه نیز در عقب نشینی واحدهای مسکونی خود با شهرداری همکاری کنند. واز شهردار خواست با همکاری بنیاد مسکن بر ساماندهی شهر زلزله زده شُنبه اقدام نمایند.
مهرجو بیان کرد: در مرحله نخست بازسازی مناطق زلزله زده این شهرستان کار احداث ۱۲۲۴ واحد مسکونی به پایان رسید و تحویل اهالی این مناطق شد. و در مرحله دوم نیز ۳۷۶ واحد مسکونی دردست ساخت است که پیشرفت فیزیکی این واحدها بیش از۹۰ درصد می باشد.
مهندس مهدیان گفت: هر باری که به شهر زلزله زده شُنبه سفر می کنیم نسبت به قبل کارهای خوبی صورت گرفته، ولی هنوز مشکلاتی وجود دارد که هر چه زودتر این مشکلات باید مرتفع گردد. و ما نیز از مردم انتظار داریم در عقب نشینی ها با دستگاههای متولی همکاری کنند تا چهره شهر زیبا تر شود. وی بر جمع آوری نخاله های ساختمانی در شهر شُنبه تاکید کرد و گفت: بنیاد مسکن این آمادگی را دارد که با همکاری شهرداری نسبت به جمع آوری این نخاله ها اقدام نماید.

IMG_6911

IMG_6902

Print Friendly, PDF & Email