برای اجرای طرح های امید استان ۴۴۰ میلیارد ریال تخصیص یافت

سرپرست بنیاد مسکن استان گفت: در ۳۶ سال گذشته استان بوشهر، ۳۳ پارک روستایی اجرا شده بود……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، حیدری‌ بریدی- سرپرست بنیاد مسکن استان در حاشیه همایش توسعه پایدار منظومه های روستایی در گفتگو اختصاصی با خبرگزاری تسنیم گفت: همایش توسعه روستایی با رویکرد طرح توسعه برای اجرای طرح‌های امید روستایی در استان بوشهر با حضور رئیس بنیاد مسکن کشور، بعنوان مهمان ویژه بهمراه معاونین عمران روستایی، بازسازی و بهسازی مسکن روستایی و مدیرکل روابط عمومی بنیاد مسکن مرکز برگزار گردید.
حیدری، با اشاره به اینکه ۴۵۱ طرح امید روستایی در استان بوشهر اجرایی می‌شود تصریح کرد: این طرح‌ها که با سرمایه ‌گذاری ۳۰۰ میلیارد ریال اجرا خواهد شد. شامل سینمای روباز، زمین های والیبال، بدمینتون و پینگ‌پنگ، فضاهای سبز، درختکاری، پارک و بوستان بازی است. و۶۰۷ هزار متر مربع به سرانه فضای سبز روستایی استان بوشهر افزوده خواهد شد. و این کار متناسب با جمعیت روستاها ساخته می شود. وی افزود در ۳۶ سال گذشته ی استان بوشهر، ۳۳ پارک روستایی اجرا شده بود. و امسال با اجرای ۴۵۱ پارک روستایی در استان تحول مهمی در حوزه روستایی ایجاد می‎شود که در کشور بی‌نظیر است.
سرپرست بنیاد مسکن استان از اجرای طرح زمین مینی فوتبال روستایی خبرداد و گفت: برای اجرای این طرح‌ها در روستاهای بالای ۵۰۰ نفر جمعیت ۱۴۲ میلیارد ریال تخصیص یافته است. و برای اجرای طرح‌های امید روستایی استان بوشهر امسال ۴۴۰ میلیارد ریال تخصیص یافته است.
وی با اشاره به بهسازی مناطق آسیب دیده از زلزله و سیل گفت: امسال برای واحدهای مسکونی آسیب دیده در نقاط شهری ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم‌ بهره و برای منازل روستایی ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می‌شود و این درحالی است که به واحدهای مسکونی در شهرها ۶۰ میلیون ریال و به روستاییان ۵۰ میلیول ریال وام بلاعوض پرداخت می‌شود.

IMG_7751

 

 

Print Friendly, PDF & Email