بررسی مشکلات شهرستان دیر در فرمانداری

مهندس فرزانه مدیرکل بنیاد مسکن استان بهمراه معاونین خود در یک نشست کاری در فرمانداری دیّر به بررسی مسائل و مشکلات درخصوص…

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر: مهندس فرزانه مدیرکل بنیاد مسکن استان بهمراه معاونین خود در یک نشست کاری در فرمانداری دیّر به بررسی مسائل و مشکلات درخصوص پروژه های طرح هادی، مسکن و موضوعات دیگر پرداخته شد.

اعتماد، فرماندار دیّر در ابتدا از حضور مدیرکل بنیاد مسکن و هیئت همراه درخصوص رسیدگی به مشکلات شهرستان ابراز تشکرنمودند و بدلیل حضور یکماه خود در فرمانداری از بخشداران خواستند مسائل و مشکلاتی که در شهرستان وجود دارد مطرح نمایند و مهندس فرزانه و معاونین ایشان توضیحات لازم را خواهند داد و اگر مشکلی هم باشد صورت جلسه شود.
فرماندار افزود: یکی از مهمترین مسائل قابل پیگیری موضوع سند دار کردن املاک شهری می باشد و بیش از ۱۰۰۰ پرونده آماده صدور سند می باشند و مشکل آنها حل نشده و این کُندی کار در تشکیل کمیسیون ماده ۱۲ از طرف سازمان راه وشهرسازی می باشد. دوم مشکل سند زمین های ملی است که توسط شورا در آبدان به مردم واگذار شده و با تشکیل جلسه سه دستگاه منابع طبیعی، بنیاد مسکن و فرمانداری این موضوع پیگیری شود و با واگذاری زمین به بنیاد مسکن این مشکل حل شود. همچنین وضعیت پرداخت وام در شهرهای زیر۲۵ هزارنفر و وام روستایی توسط بنیاد مسکن به نحوی مطلوب ترانجام شود.
سپس بخشداران مسائل و مشکلاتی از قبیل: گسترش فضای طرح های هادی- ایجاد پارک محله ای و فضای سبز- سند دارکردن واحدهای مسکونی- نداشتن زمین جهت احداث کتابخانه و پایگاه بسیج- برطرف شدن مشکلات فنی دراجرای طرح هادی- زمین مورد نیازجهت اهالی روستا- نصب اِلمان- کانال دفع آبهای سطحی- اجرای جدید طرح هادی درپروژه های نیمه تمام را مطرح نمودند.
مهندس فرزانه مدیرکل بنیاد مسکن انتصاب فرماندار شهرستان دیّر را به فال نیک گرفتند و با توجه به مسائل و مشکلات موجود در شهرستان دیّر، بتوانیم درکنار هم با تعامل و همفکری مشکلات را برطرف نمائیم.
وی بیان داشت دیّر بر خلاف جمعیت کم و مشکلات موجود، از پناسیل های بسیار خوبی برخوردار می باشد که با تلاش وهمت همکاران درفرمانداری، می توان آنها را اجرایی کرد. سپس با توجه به مسائل مطرح شده ، راهکارهای لازم را ارائه نمودند.
– پیشنهاد تفویض اختیارکمیسیون ماده ۱۲ به اداره راه و شهرسازی در شهرستان یا اعزام نیروی لازم دریک مدت زمان محدود، جهت صدور سند مالکیت روستایی و شهری توسط فرمانداری نامه نگاری لازم اقدام شود.
– جلوگیری از تصرف زمین های بنیاد مسکن توسط دهیاری و شوراها درشهرها و روستا .
– دستورکتبی فرماندار به دهیاری و شوراها جهت عدم واگذاری زمین به مردم و ادارات در روستایی که به شهر تبدیل شدند.
– برآورد آمار دقیق جهت وام بهسازی مسکن روستایی توسط بخشداران و اعلام به بنیادمسکن شهرستان دیر.
– آمادگی بنیاد مسکن در ساخت وساز واحدهای مسکونی بصورت انبوه در شهر با هماهنگی فرمانداری.
– واگذاری زمین های ملی در شهرهای کوچک به بنیاد مسکن با هماهنگی ادارات راه وشهرسازی، منابع طبیعی و فرمانداری در جهت واگذاری به مردم از طریق بنیاد مسکن انجام شود.

IMG_5860

Print Friendly, PDF & Email