برگزاری دوره های آموزشی ده گانه نظام فنی روستایی بنیاد مسکن

هدف از برگزاری این دوره ها به روز شدن اطلاعات فنی ناظرین روستایی اعلام گردید……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر یک دوره آموزشی ده گانه با هدف افزایش سطح آگاهی ناظرین فنی ورستایی در بالابردن کیفیت احداث واحد های مسکن روستایی جهت پیشگیری از آسیب های ناشی از زلزله و حوادث طبیعی و به حداقل رساندن تلفات انسانی برگزار گردید.
مهندس سالار عبدالهی – معاون بازسازی و بهسازی روستایی بنیاد مسکن در حاشیه برگزاری این دوره، از برنامه های مختلف، جهت شناسایی اولویت ها و نیازمندی های مسکن روستایی در جهت مقاوم سازی، بهسازی و اصلاح بافت فرسوده نکاتی را بیان نمودند و اظهار داشت: بنیاد مسکن از سال ۷۴ با ارائه برنامه بهسازی مسکن روستایی ، آموزش استادکاران محلی و ناظرین در جهت رفع نارسایی ها، تغییر در روند ساخت و ساز روستایی از غیر اصولی سازی به سمت ساخت و ساز منطبق با آیین نامه های اجرایی در سطح استان تلاش نمود است تا آسیب های ناشی از زلزله و حوادث طبیعی را به حداقل برساند.

IMG_7283

مهندس عبدالهی بیان کرد: سُبک سازی، مقاوم سازی، سریع سازی باساخت مصالح سبک نانو کامپوزیت در مسکن روستایی، اعطای تسهیلات بلاعوض برای خانه های غیر مقاوم، پیشگیری و ایمن سازی روستاهای در معرض خطر، نظارت ناظرین نظام فنی روستایی بر طراحی و ساخت واحدهای مسکن روستایی از استراتژی های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است. و ناظرین فنی باید بر کیفیت مصالح، عملیات اجرایی، صرفه جویی در مصرف انرژی، تشریح نکات فنی قبل از اجراء و حین انجام عملیات ساختمانی به مجریان و جلوگیری از تخلفات فنی از طریق تذکر دادن به متقاضیان نظارت مستقیم داشته باشند.
وی افزود: آموزش های ده گانه شامل جوشکاری، پی کنی و قالب بندی، سفت کاری، آرماتور بندی، بتن ریزی، روش های اجرای سقف، مبحث های پنجم، هشتم، دوازدهم و نوزدهم مقررات ملی ساختمان بمدت ۲ ماه برگزار و در پایان دوره جهت نفرات پذیرفته شده در هر آزمون گواهینامه صادر خواهد شد.

IMG_7299

IMG_7305

 

Print Friendly, PDF & Email