انتخاب بنیاد مسکن استان در سومین اجلاس نماز استانی بوشهر

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، سومین اجلاس نماز استان با موضوع نماز و فضای مجازی……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، سومین اجلاس نماز استان در مجتمع فرهنگی و هنری بوشهر با حضور دکتر گراوند- استاندار، آیت ا.. صفائی- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، معاونین استاندار، فرمانداران، مدیران کل دستگاه های اجرایی برگزار گردید.
این اجلاس با هدف شناسایی، ساماندهی و تشویق فعالان فضای مجازی در حوزه نماز با تولید آثار فاخر و نشر در فضای مجازی را دنبال می کند. همچنین ابعاد مختلف اهمیت اقامه نماز و ضرورت ترویج آن در جامعه پرداخته خواهد شد. که در این رابطه ۶۰۰ آثار به دبیرخانه ستاد اجلاس استانی نماز با موضوع نماز و فضای مجازی ارسال شده است.
استاندار بوشهر، موضوع نماز و فضای مجازی گفت: باید فضای مجازی را در خدمت اشاعه و ترویج فرهنگ نماز به عنوان یک پیام الهی به کار بگیریم. ایشان با قدردانی از عوامل اجرایی و شرکت کنندگان در سومین اجلاس استانی نماز اظهار داشت: ارسال ۶۰۰  اثر از مجموع ۲۵۰۰ اثر ارسالی اجلاس های نماز استانی در کل کشور از سوی شرکت کنندگان بوشهری، نشان از سابقه دیرینه تدین و مذهب در استان بوشهر است.
دکتر گراوند، خاطر نشان کرد ما به عنوان جامعه مسلمان باید اهتمام بیشتری به نماز داشته باشیم و همه دستگاه های اجرایی باید برای ارتقا اقامه نماز در استان همکاری کرده و مشارکت جدی داشته باشند. جامعه‌ای که نماز در محوریت آن قرار دارد آسیب های اجتماعی آن جامعه کاهش زیادی دارد ضمن اینکه اقامه نماز موجب کاهش مشکلات اجتماعی هم خواهد شد. امروزه با حجم انبوهی از پیام ها در فضای مجازی مواجه هستیم و باید از این فضای مجازی به بهترین شکل بهره ببریم. و باید فضای مجازی را در خدمت اشاعه و ترویج فرهنگ نماز به عنوان یک پیام الهی به کار بگیریم. همچنین به منظور اثرگذاری بیشتر فضای مجازی در کنار تکنولوژی، باید از ظرفیت تعلیم و تربیت، حضور هنرمندان و تحقیق و بررسی هم استفاده کنیم.
صفائی بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان، ضمن تشکر از برگزار کنندگان اجلاس نماز، گفت: انسان هایی که هم نمازگزار هستند و هم متولی نماز از درجه و جایگاه ویژه‌ای در نزد خداوند متعال برخوردار هستند. وی نماز را موجب آرامش در زندگی در مقابل اضطراب، استرس و گرفتاری ها دانست و افزود: انسان نماز خوان به خاطر ارتباط با خدا دارای آرامش است چون در زندگی مشکلات خود را با خدا حل می کند. نماز انسان را از سقوط در باتلاق افول شخصیت انسانی، نجات می‌دهد و درجه به درجه به کمال می رساند. نماز مانند یک بال برای انسان زمینی دربند برای آزادی و پرواز به اوج مصاحبت با خدا است.
در پایان مراسم اجلاس، از سوی کمیته ارزیابی ستاد اقامه نماز استان، با در نظر گرفتن عملکرد و فعالیت های ستاد اقامه نماز طبق برنامه های تدوین شده، ۳۰ دستگاه اجرایی تحت عنوان شایسته تقدیر انتخاب و برگزیده شدند و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، برابر سال های گذشته با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر، استاندار و دیگر دست اندرکاران با اهدا لوح سپاس به این موفقیت دست یافت.

 

Print Friendly, PDF & Email