برگزاری شورای اقامه نماز با حضور مدیران شعب بنیاد

حجت الاسلام رکنی گفت: اولین موضوعی که باید به آن توجه داشته باشیم، خدا شناسی است……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، چهارمین نشست شورای اقامه نماز به میزبانی بنیاد مسکن شهرستان دشتستان در روستای گردشگری خیرک با حضور مدیرکل، دبیر ستاد اقامه نماز، معاونین و مدیران شعب بنیاد مسکن برگزار گردید.
حجت الاسلام رکنی- دبیر ستاد اقامه نماز ضمن خوش آمدگویی و تشکر از تشکیل گردهمایی نماز در خارج از وقت اداری با حضور حداکثری اعضا و مدیران شعب بنیاد مسکن قدردانی نمود و اظهار داشت: انسان ناخواسته فکر می کند به همه چیز مسلط و دانا می باشد،اما این طور نیست و باید همیشه در حال یادگیری باشیم و مسائلی که نمی دانیم، یاد بگیریم، به آن عمل کنیم و به دیگران انتقال دهیم. و اولین موضوعی که باید به آن توجه داشته باشیم، خدا شناسی است. و این مسئله در اکثر ما ضعیف می باشد. خداوند در قرآن  به پیامبر می فرماید: آیا شما غیر از خدا را پرستش می کنید که مالک هیچ سود و زیانی نخواهد بود. پروردگار است که می شنود و به احوال همه آگاه است. همچنین امام صادق می فرماید: آدمی که عاقل نباشد، صالح نخواهد شد. تا  کسی عاقل نگردد، عالم نخواهد شد. آنکه فهمید، نجیب و بزرگوار خواهد گشت.
و در تکمیل صحبت خود حدیثی از پیامبر نقل نمود: وقتی انسان در قیامت و در پیشگاه خداوند وارد می شود، چهار چیز از او سوال می شود:
۱- از عمر خود در چه جاهایی استفاده کردی ۲ – سرمایه جوانی خود را در کجا مصرف کردی ۳ – مال خود را از چه راهی به دست آوردی ۴ – آیا دوستی با اهل بیت داشته ای. پس بنابراین باید همیشه آمادگی لازم را در یادگیری مهیا نمائیم.
وی به انجام فریضه نماز در وقت خود اشاره نمود و افزود فلسفه خواندن نماز هر کدام معنای خاص خودش را دارد و بیان کرد:
 چرا نماز صبح خوانده می شود ( چون صبح آغاز فعالیت شیطان است و هر کس در آنموقع با نماز شروع کند و خود را در نسیم الهی قرار دهد از شّر شیطان در امان می ماند )
خواند ن نماز ظهر بدین معناست ( همه عالم تسبیح خداوند را می گویند. و به وقت ظهر، ورود جهنمیان، به جهنم است، هر که مشغول عبادت شود از جهنم بیمه می شود )
خواندن نماز عصر( زمان خطای آدم و حوا است. و ما ملزم شدیم که در این وقت نماز بخوانیم و بگوئیم ما تابع دستور خداوند هستیم.
فریضه نماز مغرب بمعنای ( پذیرفته شدن توبه حضرت آدم می باشد و ما همه به شکرانه آن نماز می خوانیم )
خواند نماز عشاء ( خداوند متعال نماز عشاء را برای روشنایی ما و راحتی قبر امت  قرار داده است )
و از خداوند خواست ما را به نور قرآن و نماز محشور نماید.

IMG_98049

حیدری بیان کرد در برگزاری دومین اجلاس نماز استانی در ۱۹ آبان ۹۵، بنیاد مسکن استان موفق به کسب عنوان شایسته تقدیر در بین دستگاه های اجرایی استان گردید.
وی همچنین گفت: استفاده از مباحث کلیدی سخنان رهبری در اجلاسیه های نماز بصورت مکتوب تهیه و در بین همکاران استان توزیع و در یک تاریخ معین آزمون گرفته شود.
حیدری جهت توجه بهتر به نماز مصوباتی را به شرح زیر اعلام کرد:
۱- تهیه جزو با موضوع نماز با هماهنگی قائم مقام نماینده ولی فقیه و ارسال به شعب بنیاد مسکن و برگزاری آزمون.
۲- ارسال برنامه های تمهیداتی ستاد عالی اقامه نماز بنیاد مسکن کشور به شعب بنیاد مسکن جهت برگزاری آیتم های اعلام شده و در               
    نهایت انتخاب یک شهرستان بعنوان اجرایی کردن برنامه های ستاد اقامه نماز تحت شعبه برگزدیده.
۳- استفاده از وجود روحانی حاضر در بنیاد مسکن شهرستان ها جهت تقویت آموزش در امر نماز، احکام، عقاید، اخلاق و ……
۴- هنگام برپایی نماز سعی شود اکثر همکاران در نماز جماعت با توجه به مدت زمان تعیین شده وعدم حضور ارباب رجوع شرکت
    نمایند.
۵- تشکیل کلاس های اعتقادی، اخلاقی و تربیتی جهت خانواده های کارکنان در استان و شعب بنیاد مسکن برگزار گردد.

Print Friendly, PDF & Email