برگزاری همایش مقاوم سازی در برابر زلزله

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر به مناسبت هفته ایمنی دربرابر زلزله و بلایای طبیعی…….

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر به مناسبت هفته ایمنی دربرابر زلزله و بلایای طبیعی، همایش مقاوم سازی مکان های عمومی، تجاری و خدماتی در برابر زلزله با مشارکت بنیاد مسکن استان، مدیریت بحران استانداری، اداره راه وشهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با حضور مسئولین استانی و مدعوین برگزار گردید.

مهندس عبدالهی معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان در حاشیه این همایش گفت: میزان رضایت مندی مردم از بازسازی اماکن تخریبی ناشی از زلزله شهرستان دشتستان بیشتر از مردم شهرستان دشتی ارزیابی شده است.
وی افزود در زلزله دشتستان با تصمیم گیری مسئولین ارشد بنیاد مسکن مقرر شد تسهیلات دریافتی از دولت دراختیار مردم قرار داده شود تا خانه ها با سلیقه های متفاوت و بدون پیمانکار ساخته شوند. عملیات بازسازی در دو شهرستان دشتی و دشتستان با یک فراخوان، نیروهای مردمی جذب و بعد از یک دوره آموزشی به همراه اکیپ بازسازی به مناطق اعزام شدند.
وی خاطر نشان کرد بازسازی فقط شامل خانه های تخریب شده نیست، بلکه معیشت و روحیات مردم نیز باید مد نظر قرار گرفته شود.

IMG_7873مدیرکل مدیریت بحران استانداری با اشاره به مفهوم بحران گفت: مدیریت بحران در سه مرحله قبل، حین و بعد از بحران تقسیم می شود.
مردای افزود در زلزله دشتی و دشتستان اگر اماکن دولتی و عمومی با استانداردهای موجود ساخته می شدند میزان خسارت های مالی و جانی کمتر می شد، ایشان اظهار داشت دستگاه های اجرایی و کارشناسان باید بدون ملاحظات جانبی با دقت نظر کامل کار خود را در زمینه مقاوم سازی انجام دهند و میزان رضایت مردم را بالا ببرند.
در پایان دکتر کازرونیان با ارائه پاور پوینت به آموزش روش های مقاوم سازی مکان های عمومی و تجاری در مقابل بلایای طبیعی پرداخت.
IMG_7871

IMG_7894

Print Friendly, PDF & Email