بنیاد مسکن در تمام سطوح ملی، نهاد خوشنامی است

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس شاملو- معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس شاملو- معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور و هیئت همراه، به مدت دو روز از پروژه های عمرانی بنیاد مسکن شهرستان های عسلویه، جم، کنگان، دیّر و دشتی بازدید بعمل آوردند. سپس در یک نشست کاری مدیر کل، معاون عمران روستایی و مدیران شعب، مسائل و مشکلات موجود را بطور خلاصه بیان نمودند.
در ادامه مهندس شاملو، از تلاش های انجام گرفته توسط همکاران که با اِرق بنیادی همراه با روحیه مضاعف و با اعتقاد عجین شده است، قدردانی نمود و نسبت به جمع بندی مطالب مطرحه شده پرداخت و گفت: در نشست های قبل نقاط قوت و ضعف در اجرا و ارائه مستندات، مطرح شده و پیشنهادات لازم ارائه گردید. اگر ضعف ها بیشتر گفته می شود و نکات قوت کمتر، منکر زحمات شما نخواهد بود، بیشتر بخاطر این است که با یاری هم این ضعف ها اصلاح شوند ونسبت به نقدها حساسیت بیشتری داشته باشیم. کارکردن با منابع اعتباری محدود بسیار سخت شده، لذا باید تلاش کنیم که قانون مند باشیم و همگی به ضوابط، مقررات و بخشنامه ها اشراف داشته و به یک اتفاق نظر برسیم.
معاون عمران روستایی بیان کرد: استان بوشهر به لحاظ حجم اعتبارات بالا، شانه به شانه استان های درجه یک پیش می رود و از زحمات همکاران تشکر می کنم و با داشتن حجم کار اجرایی بالا، از مدیریت کارها غافل نمانیم. مرور مطالب و جمع بندی سفر قبل به عنوان اولویت کار استان قرار داده شود و کارهای انجام نشده را دنبال و راه حل مناسب پیدا کنیم.
مهندس شاملو اظهار داشت: اگر بنیاد مسکن ، نهاد خوشنامی است و در تمام سطوح ملی از رهبری، رئیس جمهور تا استانداری ها به خوبی از بنیاد نام می برند. خدماتی بوده که توسط این نهاد در شرایط بسیار سخت ارائه داده است. اگر امروز به لحاظ امکانات، سرمایه و نیروی فنی جزء دستگاه های مطرح کشور و استان هستیم، نتیجه تلاش همه همکارانی است که سال ها وقت گذاشتن و این امانتی که امروز در اختیار ما می باشد نتیجه ی بهای عُمر و جان همکاران است که باید تلاش کنیم آنها را حفظ نمائیم تا در آینده موفق باشیم.
وی افزود: بنیاد مسکن با وضعیت اقتصادی کشور اُفت و خیز داشته ولی به یاری خداوند و تلاش مضاعف، بن بست نداشته ایم. تولیدات قطعات بتنی که توسط بنیاد مسکن انجام می گیرد باید به لحاظ کیفیت ظاهری، مشخصات فنی و مرغوبیت کار با تولیدات دیگران، سخت گیرانه تر باشد. چون نام بنیاد مسکن به دنبال آن خواهد بود. موضوع دیگر طراحی در پروژه ها جهت اجرا، بسیار مهم است. طرحی که پس از تصویبت نهایی جهت اجرا به شهرستان ها ابلاغ می شود، با حساسیت بیشتر و با پیگیری های جدی دنبال گردد. همچنین در کارها، تنوع بیشتری داشته باشیم در حال حاضر در جداره سازی بعضی از روستاها کار خیلی خوبی شروع شده، سعی کنیم پُرهزینه نشود. در جداره سازی خود مردم و دهیاری ها را درگیر کنیم تا الگو ایجاد کنند و با استفاده از آجر، کاهگل و رنگ، تنوع ایجاد شود. به ویژه ساختمان هایی که در کنار ساحل هستند می توان از رنگ سفید استفاده و این کار را در روستاها توسعه دهیم.
استان بوشهر، دارای روستاهای شاخص می باشد که این استان را متمایز می کند، در واقع با داشتن پارک، زمین چمن مصنوعی ورزشی، بهسازی معابر روستایی، می توانید یک الگو باشید. توجه به جداره سازی، خصوصاً جداره سازی روستاهای حاشیه جاده و ساحل را می توان از لحاظ سیما و منظر روستا با شکل و فرم خاص دگرگون ساخت. به نحوی که رد پای بنیاد مسکن در آن دیده شود.
معاون عمران روستانی اظهار داشت: جایگاه بنیاد مسکن خوب است. اگر می خواهید این جایگاه تقویت شود باید تلاش کنیم، ایشان ادامه داد روستاهای ساحلی با معماری خاص، توجیه اقتصادی و آزاد گذاشتن ساحل، می تواند ظرفیت بسیار خوبی برای گردشگردی استان باشد.


Print Friendly, PDF & Email