بنیاد مسکن سوپاپ تنظیم مسکن در شهرهاست

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور بنیاد مسکن در شهرها به‌عنوان یک سوپاپی برای تنظیم مسکن در شهرهاست……

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور بنیاد مسکن در شهرها به‌عنوان یک سوپاپی برای تنظیم مسکن در شهرهاست.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان به نقل از خبرگزاری فارس، در حاشیه بازدید دکتر شهریاری نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی از پروژه ۴۴ واحدی شهر خورموج گفت: یکی از رسالت‌های مهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بر اساس فرمان حضرت امام راحل، تأمین مسکن برای اقشار آسیب‌پذیر و محروم در روستاها بوده است. حضور بنیاد مسکن به‌ عنوان یک سوپاپ برای تنظیم مسکن در شهرها مهم است و افزود: نقش بنیاد مسکن در ساخت‌ وساز و واگذاری مسکن به قیمت تمام‌ شده به اقشار آسیب‌پذیر به‌ خصوص قشر جوان، سبب شده که از بالا رفتن قیمت مسکن جلوگیری به عمل آید.
نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پروژه ۴۴ واحدی بنیاد مسکن در شهر خورموج با استقبال خوب متقاضیان مواجه شد که بر اساس قرارداد، متقاضیان نسبت به تأمین اقساط و پیش‌پرداخت طبق زمان‌بندی عمل کردند در حالی که بانک مسکن در پرداخت سهم مشارکت بانکی عقب‌تر از پروژه و مشارکت متقاضیان است .بانک مسکن به ازای هر واحد ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات مشارکت در ساخت باید پرداخت کند تا این ‌که این پروژه به اتمام برسد و پس از سند تفکیکی پرداخت وام مذکور تبدیل به مشارکت فروش اقساطی شده و بهره‌برداران اقدام به پرداخت اقساط ۴۰۰ میلیون ریالی کنند.
شهریاری اظهار کرد: این موضوع را به زودی در تهران پیگیری می‌کنم تا بانک مسکن را متقاعد کنیم بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که داشته‌اند نسبت به اعطای تسهیلات این پروژه عمل کنند.
وی تأکید کرد: پروژه ۴۴ واحدی با سهم آورده متقاضی و منابع داخلی بنیاد مسکن ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با پرداخت وام توسط بانک مسکن این پروژه سریع‌تر به اتمام می‌رسد و در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد که می‌تواند بخشی از مشکلات مسکن در شهر خورموج برای جوانان را رفع کند.

 

Print Friendly, PDF & Email