بهره برداری از ۸۲۶ واحد بازسازی شده در سالگرد زلزله دشتستان

اولین سالگرد وقوع زلزله شهرستان دشتستان با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور……..

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر: در اولین سالگرد وقوع زلزله شهرستان دشتستان با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، استاندار بوشهر، فرماندار دشتستان، معاون امور هماهنگی استان ها و پشتیبانی بنیاد مسکن کشور، معاون امور بازسازی بنیاد مسکن مرکز، مدیر کل روابط عمومی بنیاد مسکن کشور، معاونین استاندار، سرپرست بنیاد مسکن استان، معاون بازسازی بنیاد مسکن استان، مدیر بنیاد مسکن شهرستان دشتستان، دیگر مسئولین شهرستان و اهالی شهر و روستا، ۸۲۶ واحد مسکونی بازسازی شده در دشتستان به بهره برداری رسید.
در این مراسم مهندس تابش به همراه دکتر سالاری استاندار بوشهر و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی ابتدا سه واحد از منازل بازسازی شده در شهر برازجان و سپس ۲ واحد دیگر در روستای راهدار که مرکز کانون زلزله ۷ اذر ۹۲ بود بصورت نمادین افتتاح نمودند و به ساکنین این واحد ها هدایایی تقدیم گردید.
مهندس تابش در جمع خبرنگاران گفت: ۹۲۰ میلیارد ریال در روزهای اول بازسازی مناطق زلزله دشتستان توسط هیئت دولت تصویب شد که از این رقم ۸۸۰ میلیارد ریال آن در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گرفت و ۶۵ میلیارد تومان برای تسهیلات و ۱۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای کمک های بلاعوض در اختیار آسیب دیدگان از زلزله قرار گرفت و از اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار جدید برای تکمیل بازسازی مناطق زلزله دشتستان خبر داد و گفت به زودی مابقی کمک های بلاعوض زلزله زدگان پرداخت می شود.

IMG_4932

دکتر سالاری استاندار بوشهر اظهار داشت: تدبیر و درایت رئیس جمهور، فضای نا امیدی در دشتستان را به فضای امید تبدیل کرد به گونه ای که امروز میانگین پیشرفت بازسازی مناطق زلزله زده دشتستان ۹۰ درصد است و سعی داریم از حیث زیر ساخت ها و اماکن مسکونی این میزان را به ۱۰۰ درصد رسانده تا پرونده بازسازی بسته شود.
استاندار گفت در حادثه سال گذشته ابتدا رئیس جمهور و پس از آن همه مسئولان کشوری بویژه رئیس بنیاد مسکن توجه ویژه ای به منطقه داشتند به طوری که روند بازسازی در سطح کشور بی نظیر و خاص شد.
وی اضافه کرد: از لحاظ زیر ساخت همه بازسازی ها جامع و کامل است اما یکی از برنامه ها و در خواست های ما اجرای طرح هادی و بهسازی آنها در مناطق زلزله زده است.
دکتر سالاری یکی از مشخصه های مهم روند بازسازی مناطق زلزله دشتستان را مشارکت و محوریت مردم خواند و گفت امروز با تلاش مردم و مسئولان اگر با روزهای نخستین حادثه و دغدغه هایی که مردم داشتند مقایسه کنیم، آرامش و رضایتمندی خاصی در منطقه وجود دارد.

IMG_4939

دکتر زارع فرماندار دشتستان نیز در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از وضعیت بازسازی منازل زلزله زده، گفت این حادثه باعث وارد شدن خسارت فراوانی به امور زیر بنایی، تاسیسات و منازل مسکونی در شهر و روستا گردید و روند بازسازی و بهسازی پس از حادثه با توجه به سفر ریاست جمهور به منطقه و دستور تسریع در امر بازسازی به بنیاد مسکن ابلاغ گردید و این امر باعث شد که مراحل بازسازی بیش از چهار هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده از زلزله به سرعت انجام شود.
حمید حیدری سرپرست بنیاد مسکن استان گفت روند بازسازی درشهرستان دشتستان بسیار خوب است و به عنوان یکی از بهترین بازسازی های مناطق زلزله زده و الگویی موفق در مدیریت بحران کشور از آن یاد می شود به طوری که زلزله دشتستان به عنوان نمونه و الگو در امر بازسازی زلزله اخیر ایلام مورد استفاده و در دستور کار دولت قرار گرفته است. وی حضور فعال مردم دشتستان در امر بازسازی را به عنوان یکی از عوامل موفقیت آمیز دولت در این زمینه دانست.

IMG_4628

IMG_4912

IMG_4673

IMG_4677

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email