بهره برداری از ۹۸ پروژه بنیاد مسکن در هفته دولت

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، از ۹۸ پروژه بنیاد مسکن……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، از ۹۸ پروژه بنیاد مسکن بهره برداری خواهد شد.
حیدری- سرپرست بنیاد مسکن استان در گفت وگو با خبرنگاران گفت: برای اجرای از این پروژه ها ۱۲۷میلیارد و ۹۵۲میلیون ریال اعتبار هزینه شده است. و از این تعداد ۶۵ پروژه مربوط به بهسازی معابر روستایی شامل زیرسازی، سنگ جدول و آسفالت با مساحت ۱۱۵ هزار و ۵۰۴ مترمربع و اعتبار ۶۵ میلیارد و۲۵۲ میلیون ریال است. همچنین ۳۳ زمین ورزشی چمن مصنوعی نیز با ۶۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال با مساحت ۴۹ هزار و ۵۰۰ مترمربع احداث و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه رسیدگی به مناطق محروم استان در سه سال گذشته مورد توجه بوده است گفت: در این مدت ۷۰۶ پروژه با ۷۶۸میلیارد و ۵۸۱ میلیون ریال اعتبار انجام شده است. و از این تعداد ۴۴۰ پروژه بهسازی معابر روستایی، ۱۳۶ زمین ورزشی چمن مصنوعی از طرحهای امید در روستاهای بالای ۵۰۰ نفر جمعیت و آسفالت معابر روستایی با استفاده از قیر رایگان در ۱۳۰ روستا است.
سرپرست بنیاد مسکن استان افزود: در حوزه بازسازی نیز پس از زلزله های دشتی و دشتستان احداث سه هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی با یک هزار و ۷۵ میلیارد ریال و ۴۰۳ میلیارد ریال پرداخت کمک های بلاعوض به پایان رسیده است.
و در حال حاضر ۴۵۱ واحد مسکونی با ۱۰۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار مربوط به سیل سال ۹۳ شهرستانهای دیلم، گناوه، دیر و تنگستان و زلزله منطقه بوشکان دشتستان در دست بازسازی است.
وی یادآور شد: در سال گذشته تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی به دو هزار و ۵۰۰ واحد به میزان ۳۷ میلیارد و۵۰۰  میلیون ریال برای احداث مسکن در روستاها و شهرهایی با جمعیت زیر ۲۵هزار نفر پرداخت شده است.
همچنین سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: احداث ۴۴۱بوستان امید روستایی در تمام روستاهای بالای ۲۰ نفر جمعیت با ۴۲۰ میلیارد ریال و مساحت ۶۷۰هزار مترمربع در دستور کار است که با بهره برداری از این بوستانها در سالجاری سرانه فضای سبز و پارکها از ۲ دهم به ۳ متر مربع به ازای هر نفر در روستاهای استان افزایش می یابد.

 

IMG_9891

Print Friendly, PDF & Email