Breaking News

به مناسبت هفته دولت؛ ۲۱۹ میلیارد ریال پروژه عمران روستایی در استان بوشهر به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر گفت: همزمان با هفته دولت ۱۵۴ پروژه با اعتبار ۲۱۹ میلیارد ریال در روستاهای استان بوشهر افتتاح شد.

 

حمید حیدری بریدی صبح امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر به اجرای طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی پرداخت و اظهار داشت: در اجرای این طرح ۵۸۷ فقره تسهیلات بانکی برای مقاوم سازی و ساخت مسکن روستایی به میزان ۳۹ میلیارد تومان پرداخت شد.

وی با بیان اینکه ۷۱۳ پروژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در هفته دولت افتتاح می‌شود افزود: از یک‌هزار ۵۷۸ واحد مسکن روستایی که در دست ساخت است در هفته دولت ۷۱۳ پروژه آن با اعتبار ۱۷ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با بیان اینکه تسهیلات بانکی بهسازی و نوسازی مسکن روستایی از ۲۵ میلیون تومان به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافته است خاطر نشان کرد: در اجرای این طرح ۳۶ میلیارد ریال کمک بلاعوض از محل حساب ۱۰۰ امام(ره) به نیازمندان پرداخت شده است.

حیدری با بیان اینکه امسال ۲۵۰۰ واحد مسکونی روستایی و شهرهای زیر۲۵ هزار نفر جمعیت بهسازی و مقاوم سازی می‌شود خاطر نشان کرد: تاکنون صاحبان ۱۰۵۸ واحد مسکونی روستایی استان برای دریافت وام به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند که پیش بینی می‌شود عملیات اجرای بهسازی ۲۵۰۰ واحد مسکونی تا سه ماه آینده اجرایی شود.

وی، با بیان اینکه تاکنون ۵۲ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان بوشهر مقاوم سازی شده است از اجرای طرح اقدام ملی مسکن ویژه خبر داد و بیان کرد: در قالب این طرح سهم استان بوشهرساخت ۲۳۰۰ واحد مسکونی است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به افتتاح طرح‌های هفته دولت تصریح کرد:همزمان با هفته دولت ۱۵۴ پروژه با اعتبار ۲۱۹ میلیارد ریال در روستاهای استان بوشهر افتتاح شد.

حیدری با بیان اینکه سهمیه قیررایگان برای اسفالت معابر روستایی ۷ برابر افزایش یافت افزود: سهیمه قیر رایگان استان بوشهر در یکسال گذشته به ۷۰ میلیارد تومان رسید و عملیات اسفالت بیش از ۲۰۰ کیلومتر از معابر روستایی استان بوشهر آغاز شد.

وی تصریح کرد: در هفته دولت ۶۳ کیلومتر از طرح اسفالت معابر روستایی استان بوشهر در قالب ۱۵۴ پروژه افتتاح می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره اینکه از محل اعتبارات وزارت نفت ۱۸ میلیارد تومان برای بهسازی و معابر روستاهای شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر تخصیص یافته است گفت: در این راستای عملیات اجرایی اسفالت معابر و بهسازی روستاهای شش شهرستان دشتی، تنگستان، جم، عسلویه، کنگان و دیر در هفته دولت آغاز می‌شود.

 

Print Friendly, PDF & Email