بِرنَد عمران روستایی در اختیار بنیاد مسکن می باشد

مهمترین اصل در بنیاد مسکن سلامت و پاکی در کارکنان بنیاد مسکن است……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر مهندس درفشی- معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان ها، رضایی- مدیر کل روابط عمومی بنیاد مسکن مرکز بهمراه حیدری – سرپرست بنیاد مسکن استان ، حجت الاسلام رکنی- قائم مقام نماینده ولی فقیه، رضایی سرپرست حوزه معاونت پشتیبانی ، مهندس زارعی ، معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان و مدیران شعب شهرستان های کنگان، دیّر، دشتی و بوشهر از پروژه های در حال احداث و پایان یافته بازدید بعمل آورند.
در حاشیه این بازدیدها مهندس درفشی، نشست های صمیمانه ایی بطور جداگانه با پرسنل بنیاد مسکن شهرستان های کنگان، دیر، دشتی و بوشهر برگزار نمودند. و مدیران بنیاد مسکن شهرستان ها گزارشی از فعالیت ها و عملکرد خود ارائه نمودند و پرسنل ضمن اعلام شرح وظایف خود در بنیاد مسکن و مشکلات پیش رو مطالبی مطرح کردند. سپس مهندس درفشی توضیحات و راهکارهای لازم را در مسئولیت پذیری و رسالت افراد در جهت پیشبرد اهداف بنیاد مسکن و استفاده صحیح از منابع تخصیص یافته، همچنین بررسی تولید مصالح نوین و پیگیری سند دار کردن زمین های بنیاد مسکن که از مهمترین کارها می باشد مطالبی را بیان داشتند.
مهندس درفشی بیان کرد: مهمترین اصل در بنیاد مسکن سلامت و پاکی در کارکنان بنیاد مسکن است وی افزود: ما باید سیاست مشارکت در استان را جا بیاندازیم که برند عمران روستایی در اختیار بنیاد مسکن می باشد و این برند در کیفیت جایش را باز کرده است و باید در معماری هم این موضوع تکرار شود و مهمترین بخش برند بنیاد مسکن خوب سازی، سریع سازی، ارزان سازی، و کیفیت، بعنوان شاخص ایی در انجام کارها مد نظر داشته باشیم .و اعتبار ما در بنیاد مسکن برند ماست.

IMG_9122ایشان در بخش مسکن یادآور شد، رسالت بنیاد مسکن اساساً مسکن سازی است و باید در بخش ساخت و سازها سرمایه گذاری کنیم. می توان گفت بنیاد مسکن در کنار وزارت مسکن بعنوان دومین مسکن ساز بزرگ و معتبر در کشور با توجه به داشتن دانش و تجربه در امر ساخت مسکن نام برد.
یکی دیگر از وظایف بنیاد مسکن دریافت زمین و تملک همراه با پیگیری و دریافت سند زمین می باشد. و باید طوری عمل کنیم که متهم به زمین فروشی نشویم تا مواقع ضروری در راه توسعه روستایی بتوانیم از منابع در اختیار، خوب استفاده نمائیم.
در مشارکت با دهیاری ها، بنیاد مسکن با داشتن دانش، تجربه و نیروی فنی می تواند دهیاری را آموزش دهد تا از سرمایه های ملی در اختیار، بهتر بتوانند در بخش عمران روستا استفاده نمایند. و جایگاه محکم و مناسبی در بحث ساخت و سازها، عمران و آبادی روستاها ایجاد کنیم تا توسعه ها براساس برنامه های بنیاد مسکن هدایت و تحت نظر بنیاد باشد.
وی یادآور شدند در اجرای طرح های هادی عملکرد خوبی وجود دارد ولی معماری روستا و جداره سازی نباید فراموش شود. و برای حفظ و تناسب در طرح هادی، دو منظر کف و جداره دیده شود تا نتیجه مطلوب بدست آید.
مهمترین اصل در بنیاد، اصل سلامت، درستی و پاکی است و این بزرگترین بـرنـد حاکم بر همه ی اصول بنیاد مسکن می باشد. اصولی که منبعث از ارزش های انقلاب و نهاد بنیاد مسکن می باشد و همه به این ارزش ها پایبند هستیم، کار با کیفیت، سرعت، سلامت و کار با کنترل دقیق بر همه همکاران در سطح جامعه که با عوامل تهدید کننده روبرو می باشیم، نظارت دقیق توسط مدیران را می طلبد.
در پایان این دیدار، رضائی – مدیر کل روابط عمومی بنیاد مسکن کشور از انعکاس خبرها و کارهای انجام شده که بازتاب بیرونی داشته باشد، گفت: فعالیت انجام گرفته را انعکاس و اطلاع رسانی نمائیم تا جامعه پیرامون هدف که همان روستاییان، مسئولین استانی و کشوری می باشند با دریافت اخبار مطلع شوند و تأثیر پذیری این اطلاع رسانی به طبع، به نفع خودمان می باشد.
وی افزود: روابط عمومی مرکز استان با یک رویکرد دیگر بعنوان تشکیلات سیاست گذاری عمل نماید و به نحوی برنامه ریزی کنیم که در هر شعبه، مدیر و کارمند به مسائل اطلاع رسانی و روابط عمومی حساس شوند و براساس سیاست هایی که از توسط روابط عمومی استان اعمال می شود برنامه ریزی نمائید. همچنین برنامه های روابط عمومی و شیوه های اطلاع رسانی می تواند در تثبیت خود بنیاد مسکن نقش بسیار مهمی را در شناخت فعالیت ها و اطلاع رسانی ایفا نماید.

IMG_9152 IMG_9173

Print Friendly, PDF & Email