بیش از ۱۵ هکتار از املاک تحت مالکیت بنیاد مسکن بوشهر آماده واگذاری است

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن بوشهر”؛ رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان بوشهر گفت: بیش از ۱۵ هکتار از املاک تحت مالکیت بنیاد مسکن آماده واگذاری به مردم می باشد.  

صادق صداقت افزود: علاقمندان جهت دریافت زمین در روستاهای بخش مرکزی که ۲۵ درصد زیر قیمت بازار می باشد؛ در صورت متاهل بودن، ارائه تائیدیه شورای محل و عدم مالکیت زمین در روستا می توانند به شورای محل و سپس بنیاد مسکن شهرستان مراجعه کنند. 

وی گفت: واگذاری ۴۶۰پلاک زمین به متراژ تقریبی ۱۱۵ هزار متر مربع به روستائیان بخش مرکزی شهرستان بوشهر یکی از اقدامات بنیاد مسکن می باشد.

صادق صداقت اظهار داشت: بنیاد مسکن شهرستان بوشهر در حوزه عمران روستایی از محل اعتبارات تملک دارایی با اعتبار پنجاه و سه میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون ریال، طرح هایی همچون احداث دو زمین چمن مصنوعی، انجام راه دسترسی، زیرسازی معابر، آسفالت و پیاده روسازی روستاها را اجرایی کرده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان بوشهر با اشاره به اینکه در سال ۹۷ حدود ۲۸۰۰۰ متر مربع در روستاهای بخش مرکزی آسفالت معابر انجام شده است، افزود: در سالی که گذشت با اعتبار۲ میلیارد ریال زیرسازی معابر نیز در روستاهای محروم و فاقد دهیاری به اتمام رسیده است.

وی پیرامون صدور اسناد در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در سه ماهه پایان سال، اظهار کرد: ۳۰۰ سند در مدت یاد شده صادر شده است که لازم می دانم از اداره کل ثبت اسناد و املاک شهرستان بوشهر تشکر ویژه داشته باشم که تلاش های زیادی را در حوزه بهسازی و مسکن روستایی داشته اند.

صداقت خاطر نشان کرد: مردم شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و همچنین روستاهای بخش مرکزی شهرستان بوشهر جهت سند دار کردن املاکی که درون محدوده طرح های هادی و تفظیلی می باشند می بایست به بنیاد مسکن شهرستان بوشهر مراجعه نمایند.

وی واگذاری ۴۶۰پلاک زمین به متراژ تقریبی ۱۱۵ هزار متر مربع به روستائیان بخش مرکزی شهرستان بوشهر را یکی دیگر از اقدامات بنیاد مسکن خواند و بیان کرد: زمین های تحت تملک بنیاد مسکن طبق شرایط و دستور العمل به افراد کم بضاعتی که مورد تائید شوراها بوده و فاقد مسکن بوده اند واگذار شده است که با این کار نیز شرایط لازم جهت خانه دار شدن مردم را فراهم آورده و با ارائه تسهیلات ۴ درصد نیز به یاری آن شتافته ایم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان بوشهر از اجرای طرح مسکن محرومین خبر داد و گفت: اجرای پروژه های ۲۹۴ واحدی حجت عالی شهر، ۱۰۰ واحدی جزیره شیف و ۳۰ واحدی روستای چاهکوتاه از پروژه های می باشد که در قالب وام های ۴ درصد برای محرومین ساخته شده و بخشی از آن نیز به مردم واگذار شده است.

Print Friendly, PDF & Email