بیش از ۳۴ هزار واحد مسکونی در استان بوشهر مقاوم سازی شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان مهندس عبدالهی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت تا کنون ۳۴ هزار و ۷۵۰ واحد مسکونی……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان مهندس عبدالهی در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت تا کنون ۳۴ هزار و ۷۵۰ واحد مسکونی در استان بوشهر مقاوم سازی شده است.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن بیان کرد امسال در اجرای طرح بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی ۲ هزارو ۵۰۰ واحد مسکونی در استان بوشهر مقاوم سازی می شود که در اجرای این طرح برای هر نفر ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات با ۴ درصد کارمزد در نظر گرفته شده است.
مهندس عبدالهی اضافه کرد: در کنار این طرح برای تکمیل سرویس بهداشتی روستائیان نیز تسهیلات ۲۰ میلیون ریالی به صورت قرض الحسنه پرداخت می شود. که تا کنون برای تکمیل ساختمان ها، احداث حمام و سرویس بهداشتی به ۲۵ هزار واحد مسکونی تسهیلات پرداخت شده است.
مهندس عبدالهی در ادامه افزود طرح نو سازی و بهسازی روستاها یکی از طرح های مهم بنیاد مسکن می باشد که با اجرای این طرح تلاش می شود ضمن نوسازی و بهسازی این واحد ها، خانه های روستایی در مقابل بحران های مختلف مقاوم سازی شوند.
وی همچنین اظهار داشت آموزش فنی به ۵۰۰ کارشناس عمران و صدور پروانه نظام فنی روستایی برای آنها، صدور کارت مهارت حرفه ای با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان برای یک هزار و ۴۰۸ کارگر، راه اندازی ۳۲ دفتر خدمات فنی مهندسی روستایی و بیمه سه هزارو ۵۹۵ واحد روستایی از دیگر برنامه های بنیاد مسکن استان می باشد.
مهندس عبدالهی همچنین به پیشرفت ۹۵ درصدی واحد های آسیب دیده زلزله دشتستان اشاره نمود و افزود: برای این واحد ها ۱۳۷ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض و ۶۵۹ میلیلارد ریال نیز تسهیلات پرداخت شده است.

mo1

mo2

Print Friendly, PDF & Email