بیش از ۴۰ درصد اعتبارات استان به روستاها اختصاص یافت

به گزارش روابط  عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، دکتر سالاری – استاندار بوشهر در حاشیه افتتاح……

به گزارش روابط  عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، دکتر سالاری – استاندار بوشهر در حاشیه افتتاح طرح‌های شهرستان دشتی بمناسبت هفته دولت در جمع مردم اظهار داشت: ‌تلاش دولت این بوده که روستاها را بر اساس جمعیت و وضعیت امکانات در سه سال گذشته توسعه دهیم. و در این سه سال بیش از ۴۰ درصد اعتبارات استان را به روستاها اختصاص داده‌ایم. و امکاناتی که به روستا می‌خواهیم بدهیم با عدالت و بر اساس شاخص جمعیتی است. و اگر بتوانیم خدمات و امکانات ورزشی، تفریحی، سرگرمی، آموزش و درمان به روستاها بیاوریم و در کنار آن، فرصت‌های شغلی به وجود آوریم زمینه خوبی برای توسعه روستاها فراهم می‌شود.
استاندار اظهار داشت: در هر روستا به ‌طور میانگین در سال، سه پروژه اجرا می‌شود که یکی از آن‌ها اجرای طرح هادی است و سال گذشته عملکرد بنیاد مسکن در بهره گیری از سهمیه قیر رایگان به نسبت سایر استان ها مطلوب بوده است.
دکتر سالاری یادآور شد: در روستاهایی که فاقد سالن ورزشی بودند و جمعیت آن‌ها بالای ۵۰۰ نفر بود یک زمین چمن مصنوعی فوتبال احداث شد و امسال زمین والیبال نیز اجرا می‌شود و تمام بوستان‌ها تا دهه فجر افتتاح می‌شود و معادل هر نفر سه مترمربع در اختیار مردم قرار خواهیم داد.

استاندار بوشهر گفت: در شهرستان دشتی در هفته دولت ۱۰۰ پروژه با اعتباری بالغ ‌بر۴۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد که نسبت به سال‌های گذشته افزایش نشان می‌دهد. وخاطرنشان کرد: بنا داریم هر دو هفته، خدمت یکی از وزرای دولت باشیم و متناسب با حوزه کاری آن‌ها بعضی پروژه‌ها را با حضور ایشان افتتاح کنیم.

plr7_dsc00780

l2lg_dsc00788

dkoq_dsc00787

Print Friendly, PDF & Email