تأکید استاندار دربر طرف شدن مشکل مسکن معلولین استان

استاندار بوشهر خواستار واگذاری زمین برای مجریان طرح‌های مسکن در برطرف شدن مشکل مسکن معلولان استان بوشهرشد……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، جلسه بررسی مسکن معلولان استان با حضور دکترسالاری- استاندار بوشهر، شهبازی- مدیر عامل انجمن خیرین مسکن سازاستان، حیدری- سرپرست بنیاد مسکن استان، مهندس رستمی- سرپرست اداره راه و شهرسازی استان، دکتر اسدی راد- مدیرکل بهزیستی استان، نکیسا- مدیر عامل شرکت عمران عالیشهر، رستمیان- مدیر حساب ۱۰۰امام بنیاد مسکن استان و اعضاء هیأت مدیره انجمن خیرین استان در دفتر استاندار برگزار گردید.
در ابتدا شهبازی، با تشریح تاریخچه انجمن و اهداف تأسیس آن گزارشی از عملکرد و مشکلات انجمن به افراد حاضر در جلسه ارائه نمودند. وی با اشاره به تفاهم نامه ساخت مسکن برای خانواده های دارای حداقل ۲ معلول افزود: در اجرای تفاهم نامه های فی مابین وزارت راه وشهرسازی و شرکت شهرهای جدید در خصوص تأمین زمین با مشکلات جدی مواجه ایم و این مشکل موجب عدم آغاز فعالیت و اجرای تفاهم نامه ها گردیده است. و مساعدت لازم از سوی استانداری و دستگاه های ذیربط را خواستار شدند.

763482در ادامه دکتر سالاری، با اشاره به لزوم حمایت از قشر آسیب پذیر جامعه، به ویژه معلولین، ساخت مسکن را برای معلولان، مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: حل مشکلات مسکن معلولان باید در اولویت برنامه‌های سازمان‌های حمایتی و خیّرین قرار گیرد. و لازم است زمین مورد نیاز ساخت مسکن برای این مهم از سوی اداره راه وشهرسازی و سازمان عمران عالیشهر تأمین شود تا در کوتاه ترین زمان، مشکل این قشر مرتفع شود.
استاندار بوشهر با تاکید بر مشارکت انجمن خیّرین مسکن ساز استان در تأمین مسکن معلولان بیان کرد: امسال این انجمن ساخت ۴۴۴ واحد مسکونی در برنامه دارد و تا پایان امسال ۲۰۵ واحد مسکونی ویژه خانوارهای دو معلولی تکمیل و تحویل خواهد شد.
دکترسالاری، با قدردانی از توجه خیّرین در حل مشکلات نیازمندان و معلولان بر استفاده از ظرفیت‌های مختلف به منظور تامین سرپناه به عنوان مهم‌ترین نیاز زندگی انسان‌ها تاکید کرد.
در پایان با رسیدگی به موضوع های مطرح شده، مقرر شد اداره کل راه و شهرسازی نسبت به واگذاری زمین مورد نیاز تفاهم نامه معلولین درشهرهای کنگان، خورموج، گناوه و دیّر اقدام و در خصوص شهرهای دیگر مکاتبات لازم را بعمل آورد. همچنین زمین برای اجرای ۴۴۴ واحد سهمیه سال ۹۴ با توجه به تفاهم نامه وزارت راه وشهرسازی وانجمن خیرین مسکن ساز در شهرهای مختلف استان واگذار نماید. و شرکت عمران عالیشهر بوشهر در اجرای تفاهم نامه بین انجمن خیرین و شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید ۱۵۰ قطعه زمین واگذار و برای خانواده های معلولین فاقد مسکن درشهر بوشهر ۳۰ قطعه زمین به انجمن خیرین مسکن ساز استان واگذار نماید.
خیّرین حاضر درجلسه آقای صادقی- خرید و تحویل زمین برای ۳ خانوداه معلول در شهر وحدتیه شهرستان دشتستان و آقای مصدق زاده- خرید و واگذاری زمین برای یک خانواده معلول در شهر آباد شهرستان تنگستان را متقبل شدند.
5se9en7jzvemjn9zk1aj

wikuzlon6md67mcg86ny

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email