تبدیل روستای نی نیزک دشتستان به روستای گردشگری

مهندس زارعی در حاشیه افتتاح طرح هادی روستای نی نیزک دشتستان و به مناسبت روز ملی روستا گفت: عمران و سازندگی روستاها یکی از اهداف مهم این نهاد است……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان بوشهر در حاشیه افتتاح طرح هادی روستای نی نیزک دشتستان و به مناسبت روز ملی روستا گفت: عمران و سازندگی روستاهای استان بوشهر، یکی از اهداف مهم این نهاد است که اجرای طرح های بوستان و زمین ورزشی روستایی از جمله اقدامات با ارزشی است که با همکاری استانداری بوشهر در دست اجرا می باشد.

احداث ۱۲۳ پارک روستایی در دشتستان
مهندس زارعی گفت: در سال جاری ۴۵۱ پارک در روستاها و آبادی‌های این استان احداث خواهد شد که از این تعداد ۱۲۳ بوستان در روستاهای دشتستان ساخته خواهد شد و بر همین اساس در روستاهایی که فاقد پارک باشند یک پارک احداث می گردد. همچنین روستاهایی که دارای پارک ناقص و بدون تجهیزات باشند نیز، پارکهای آنان تکمیل و تجهیز خواهند شد
وی اظهار داشت: اعتبار پیش بینی شده برای این طرح ۳۰۰ میلیارد ریال می باشد که در حال حاضر ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و ۱۰۰ میلیارد ریالاز محل اعتبارات استانی تأمین شده است و پیش بینی می شود تا پایان سال نیز باقیمانده اعتبارات لازم تحقق یافته و پروژه ها تکمیل گردند.

IMG_6804

تخصیص ۱۴۰ میلیارد ریال به ورزش استان
مهندس زارعی، همچنین از احداث ۷۵ زمین چمن مصنوعی در روستاهای سطح استان خبر داد و اظهار داشت: از این تعداد، ۲۰ زمین چمن مصنوعی در روستاهای دشتستان قرار دارند. وی کل اعتبارات پیش بینی شده جهت احداث زمین های ورزشی را در روستاهای استان، ۱۴۰ میلیارد ریال اعلام و افزود: تا کنون ۹ میلیارد تومان از این اعتبارات تحقق یافته و مابقی نیز به زودی تأمین خواهد شد.

تبدیل روستای نی نیزک دشتستان به روستای گردشگری دشتستان
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان درخصوص احداث طرح هادی روستای نی نیزک دشتستان گفت: این طرح با اعتبار ۲ میلیارد ریال و در دو فاز اجرایی شد.
وی بیان کرد: این روستا با توجه به همجواری با امامزاده ابراهیم ( شاهزاده ابراهیم) دشتستان، همواره مورد توجه گردشگران استانی و حتی کشوری قرار دارد و همین امر موجب شد تا با اجرای طرح هایی چون طرح هادی روستایی، اقدامی در خصوص عمران و سازندگی آن داشته باشیم. و خاطر نشان کرد: در این طرح، به جای آسفالت، تمامی معابر این روستا سنگفرش به مقدار ۳۵۰۰ مترمربع کوچه های روستا و بهسازی ۴۰۰ مترمربع از معابر این روستا از جمله اقداماتی است که در طرح هادی این روستا اجرا شده است.
مهندس زارعی ابراز امیدواری کرد با موقعیت ویژه این روستا در جوار امامزاده، مسئولین بتوانند اعتبارات بیشتری درجهت گسترش این منطقه بعنوان یک روستا از لحاظ گردشگری اختصاص دهند. تا بزودی شاهد یک روستای گردشگری در این منطقه باشیم.
IMG_8425

IMG_8471

Print Friendly, PDF & Email