تبدیل ۱۰ روستای استان به روستاهای گردشگری

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس زارعی- معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان در یک گفتگوی اختصاصی با اتحاد خبر……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، مهندس زارعی- معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان در یک گفتگوی اختصاصی با اتحاد خبر از تبدیل ۱۰ روستای استان بوشهر به روستاهای گردشگری خبر داد و گفت: این روستاها دارای جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و یا مذهبی می باشند که با توجه به اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر، در حال حاضر ۱۰ روستای هدف گردشگری در استان بوشهر شناسایی شده اند.
وی افزود: بعد از اجرای این طرح در روستای نی نیزک دشتستان با توجه به مجاورت با امامزاده ابراهیم( شاهزاده ابراهیم)، عملیات اجرایی جهت روستای حصار دیلم که به دلیل وجود قلعه ای قدیمی مورد توجه گردشگران قرار دارد، به زودی صورت می گیرد.
مهندس زارعی ادامه داد: اسامی مابقی روستاهای گردشگری نیز به زودی و با مطالعات انجام شده از طریق میراث فرهنگی و گردشگری، به بنیاد مسکن استان بوشهر ارائه خواهد شد.
وی همچنین از اجرای طرح روستای بافت با اررزش در سطح استان خبر داد و گفت: در این طرح، روستاهایی که دارای بافت بسیار تاریخی باشند، به روستاهای با بافت قدیمی و گردشگری تبدیل خواهند شد.

IMG_9277

DSC_0043

Print Friendly, PDF & Email