تحول ۷۰ درصدی تا سال ۱۴۰۶ در روستاهای استان بوشهر

به گزارش “روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر بیان کرد: تا سال ۱۴۰۶ بیش از ۷۰ درصد روستاها از طرح نوسازی و مقاوم سازی برخوردار خواهند شد.

حمید حیدری بریدی اظهار داشت: به همت مسئولین و با فرهنگ سازی بین مردم در آینده منازل روستاها و شهرهای استان مقاوم سازی خواهند شد تا در برابر حوادثی همچون زلزله شاهد خسارت جدی نباشیم.

وی خاطر نشان کرد: شهرستانهای عسلویه،جم و تنگستان در طرح های نوسازی و مقاوم سازی به نسبت دیگر شهرستانها عقب افتادگی بیشتری دارند.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر همواره با خطر زلزله روبرو بوده است، بر تقویت و نوسازی زیرساختهای منازل در این استان تأکید کرد و افزود: در سال های اخیر اقدامات زیادی در خصوص مقاوم سازی و نوسازی منازل در استان انجام شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر در خصوص پرداخت وام به متقاضیان بازسازی مسکن در استان گفت: طبق مصوبه جدید سازمان نوسازی و مقاوم سازی در سال جدید تسهیلات کم بهره برای نوسازی مسکن روستاها به ۲۵۰۰متقاضی در استان پرداخت می شود که این تسهیلات به با نرخ سود ۴ درصد و به شهرها و روستاهای زیر ۲۵ هزار نفر متعلق می گیرد.
حیدری بریدی همچنین تصریح کرد: شهرستانهای عسلویه، جم و تنگستان در طرح های نوسازی و مقاوم سازی به نسبت دیگر شهرستانها عقب ماندگی بیشتری دارند.
وی خاطر نشان کرد: علاوه بر اعطاء تسهیلات کم بهره به متقاضیان در شهرستانها بسته های تشویقی بین ۱ تا ۸ میلیون تومانی به متقاضیان پرداخت خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر در پایان از اجرای ۳۰۰ واحد مسکن شهری خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این واحدها در استان بوشهر در مرحله طراحی است و بزودی شروع خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email