تخصیص اعتبارات بازسازی منازل زلزله زده دشتستان تا پایان شهریورماه

معاون بازسازی و امورمسکن روستایی بنیاد مسکن استان از تخصیص اعتبارات بازسازی منازل زلزله زده دشتستان تا پایان نیمه اول سال جاری خبر داد ……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر معاون بازسازی و امورمسکن روستایی بنیاد مسکن استان درگفتگوی اختصاصی با خبرنگار اتحادجنوب از تخصیص اعتبارات بازسازی منازل زلزله زده دشتستان تا پایان نیمه اول سال جاری خبر داد و گفت: یکی از مهمترین عوامل تاخیر در بازسازی منازل زلزله زده دشتستان، عدم پرداخت اعتبارات بانکی به صورت وام به زلزله زدگان این شهرستان بود. وی ادامه داد: با توجه به زلزله ۷ آذر۹۲ دشتستان، ۱۸۰۰ واحد نیازمند بازسازی، ۱۷۰۰ واحد نیازمند تعمیرات و ۱۳۰۰ واحد مسکونی نیازمند دیوار کشی شناخته شدند که جهت احداث منازل زلزله زده، وام های ۲۵ میلیون تومانی به همراه کمک های بلاعوض ۵ میلیون تومانی، منازل نیازمند تعمیرات وام هایی تا سقف ۱۰ میلیون تومان و کمک های بلاعوض ۲ میلیون تومانی و جهت دیوار کشی منازل زلزله زده نیز وام های ۳ میلیون تومانی به همراه ۱ میلیون تومان کمک بلاعوض مورد تصویب قرار گرفت.
مهندس سالار عبدالهی افزود: در حال حاضر ۶۴ درصد اعتبارات کمک های بلاعوض با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به زلزله زدگان پرداخت شده و مابقی نیز در حال پرداخت می باشد.

IMG_6340

معاون بازسازی بنیاد مسکن استان بوشهر ادامه داد: بدلیل نبود اعتبارات لازم و همکاری کم بانک ها، موجب تأخیر در پرداخت اقساط وام به زلزله زدگان دشتستان شد.
وی خاطر نشان کرد: بعد از رایزنی های صورت گرفته از طریق مقامات استانی و کشوری، چهار بانک تجارت، ملی، ملت و صادرات جهت پرداخت وام به زلزله زدگان انتخاب شدند. و سه بانک تجارت، صادرات و ملت تعهد دادند تا پایان نیمه اول سال جاری، وام های مربوط به خود را که هر کدام مبلغی معادل ۱۵ میلیارد تومان می باشد به زلزله زدگان پرداخت کنند و بانک ملی، متقبل این امر نشد که امیدواریم با رایزنی های لازم آنان را متقاعد کنیم که با مردم زلزله زده دشتستان همکاری بیشتری در این خصوص داشته باشند و یا در صورت عدم توافق با این بانک، از بانک های دیگر جهت این امر کمک بگیریم.
مهندس عبدالهی بیان داشت با رایزنی های صورت گرفته با مقامات شهرستانی، استانی و کشوری، اعتبارات لازم برای بازسازی ۲ هزار واحد مسکونی دیگر، درخواست شده است تا از این طریق بتوانیم به زلزله زدگانی که در این طرح شرکت نکرده اند و یا به هر نحوی نتوانسته اند از طرح بازسازی منازل ز لزله زده استفاده کنند، فرصتی مجدد در خصوص بازسازی منازلشان داده باشیم.

Print Friendly, PDF & Email