تسهیلات تصویب‌شده برای خسارت منازل مسکونی استان بوشهر کافی نیست

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تسهیلات تصویب‌شده برای جبران خسارت منازل مسکونی استان بوشهر کافی نیست.

عزیز الله مهدیان در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده استان بوشهر اظهار داشت: سیل به منازل شهرستان‌های دشتستان، گناوه و دیلم بیشترین آسیب را رسانده است.

وی از آسیب سیل به هزار و ۵۷۰ واحد مسکونی در بوشهر خبر داد و گفت: در سیل استان بوشهر سه شهرستان دشتستان به مرکزیت برازجان، شهرستان گناوه و شهرستان دیلم بیشترین آسیب و خسارات را متحمل شدند.

مهدیان ادامه داد: بیش‌ترین خسارت در شهرستان دشتستان در شهر وحدتیه رخ‌داده است، در این شهر رودخانه طغیان کرده و با توجه به اینکه تعداد زیادی از واحدهای مسکونی در حریم رودخانه‌ها احداث شدند واحدهای مسکونی این شهر تخریب شدند.

وی ارزیابی خود از میزان تخریب‌ها در بوشهر را ۶۵۰ واحد احداثی، ۹۲۰ واحد تعمیری و هزار و ۷۰۰ واحد معیشتی برشمرد افزود: با توجه به آنکه میزان خسارت‌ها به واحدها جدی است و همچنین واحدها دچار آسیب فراوانی شده‌اند و به نظر می‌رسد تسهیلاتی که پیش‌تر تصویب‌شده و هم‌اکنون ملاک عمل برای پرداخت است، کفاف بازسازی‌ها و تعمیرات واحدهای آسیب‌دیده را نخواهد داد

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: پیشنهاد افزایش تسهیلات از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به هیئت دولت ارائه‌شده است.

Print Friendly, PDF & Email