تسهیلات روستایی استان بوشهر افزایش یافت

 

به گزارش “روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: تسهیلات روستایی استان از ۱۸ به ۲۵ میلیون تومان با سود ۴درصد افزایش یافته است و ….مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: تسهیلات روستایی استان از ۱۸ به ۲۵ میلیون تومان با سود ۴درصد افزایش یافته است و تاکنون ۵۳ درصد از ۷۴ هزارو ۲۲۳ واحد مسکونی در استان مقاوم سازی شده است که می بایست تا افق ۱۴۰۶ بیش از ۷۰درصد از این واحد ها مقاوم سازی شود .

حمید حیدری بریدی با تأکید بر اجرای طرح مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی، اظهار داشت: این طرح برای ارتقاء سطح ایمنی، بهداشت و رفاه روستائیان از سال ۱۳۷۴ اجرایی شد که در اجرای این طرح تمام منازل روستایی مشمول این طرح شدند.

وی از صدور۲۰ هزار سند مالکیت منازل روستایی در استان بوشهر با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک خبر داد و افزود: پیش بینی می‌شود امسال ۳ هزار سند منازل روستایی در استان بوشهر صادر شود.

وی سهم این استان در اجرای طرح ویژه بهسازی و بازسازی مسکن روستایی را سالانه ۲ هزار و ۵۰۰ واحد عنوان کرد و گفت: از سال ۱۳۸۴ در برنامه چهارم توسعه در مجلس تصویب شد که سالانه بنیاد مسکن ۲۰۰ هزار واحد در سطح کشور بازسازی و مقاوم سازی کن و بر اساس سرانه جمعیتی روستایی استان در کشور ۱ درصد از سهم که ۲۵۰۰ واحد باشد به استان بوشهر واگذار شده است.

حیدری با بیان اینکه این طرح از ۱۸ به ۲۵ میلیون تومان با سود ۴درصد افزایش یافته است؛ اظهار کرد: تاکنون ۵۳ درصد از ۷۴ هزارو ۲۲۳ واحد مسکونی در استان مقاوم سازی شده است که می بایست تا افق ۱۴۰۶ بیش از ۷۰درصد از این واحد ها مقاوم سازی شود و انتظار می رود که مردم از این فرصت استفاده نمایند و حداکثر همکاری را با این بنیاد به عمل آورند.

حیدری با اشاره به توقع داریم بانک های استان نسبت به پرداخت تسهیلات اعطایی به مردم تسریع نمایند، یادآور شد: از سال ۱۳۹۳ تاکنون با ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار ۲۰۰ کیلومتر از معابر روستایی استان بوشهر آسفالت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر در پایان بیان کرد:عملکرد مثبت این اداره کل منجر به جذب ۱.۵برابری سهمیه قیر رایگان شد.

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email