تفاهم نامه دو جانبه بنیاد مسکن و کمیته امداد

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، بر اساس انعقاد تفاهم نامه بنیاد مسکن با کمیته امداد کشور……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، بر اساس انعقاد تفاهم نامه بنیاد مسکن با کمیته امداد کشور ۲۰ هزار واحد مسکونی در روستاها ساخته می شود که سهم استان یک هزار واحد است.
برهمین اساس نشست کاری با حضور حیدری- سرپرست بنیاد مسکن استان، لطفی- مدیرکل کمیته امداد استان، مهندس عبداللهی- معاون بازسازی وبهسازی مسکن روستایی، زارعی- معاون عمران روستای بنیاد مسکن استان و مهندس قائدی- مدیر مسکن و ساختمان کمیته امداد جهت بررسی و جمع بندی مفاد تفاهم نامه برگزار گردید.
حیدری گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده، مددجویان کمیته امداد برای ساخت مسکن روستایی مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال وام کم بهره از تسهیلات بهسازی مسکن روستایی دریافت می کنند و ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض از کمیته امداد، همچنین ۲۰ میلیون ریال از حساب ۱۰۰ امام (ره) دریافت خواهند نمود. که در سال جاری عملیات اجرایی ۱۰۰۰ واحد مسکونی با همکاری کمیته امداد با اعتبار ۲۷۰ میلیارد ریال در استان آغاز خواهد شد.
در ادامه لطفی، اظهار داشت: در سال های گذشته، در یک کار مشترک با همکاری بنیاد مسکن، مددجویان کمیته امداد جهت استفاده از مزایای تسهیلات مسکن روستایی برای ۴۰۰۰ واحد مسکونی در سطح استان اقدام و صاحب خانه شدند. و امیدواریم در اجرای این تفاهم نامه که افق آن احداث ۵۰۰۰ واحد مسکونی می باشد که در مرحله اول آن احداث ۱۰۰۰ واحد ابلاغ شده است. و با هماهنگی و همکاری دو دستگاه بتوانیم در جهت پیشبرد اجرای این تفاهم نامه گام برداریم، همچنین از وجود مسئولین ارشد استانی، فرمانداران و مدیران بانک های عامل بهره مند شویم.
وی در پایان افزود: کمیته امداد افراد واجد شرایط را طی لیست شهرستانی به بنیاد مسکن معرفی خواهد نمود تا مراحل اولیه تشکیل پرونده در شعب بنیاد مسکن انجام شود.

IMG_8209

IMG_8197

Print Friendly, PDF & Email