تقدیر استاندار بوشهر از عملکرد بنیاد مسکن در هفته دولت

استاندار بوشهر با قدردانی از تلاشهای بنیاد مسکن در اجرای طرح‌های مختلف در شهرها و روستاها در هفته دولت تصریح کرد: بنیاد مسکن استان بوشهر در مقاوم‌سازی ساختمان‌های روستایی فعالیت‌های مهمی انجام داده که تعداد واحدهای مسکونی مقاوم‌سازی شده از متوسط کشوری بالاتر است.

عبدالکریم گراوند، در آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی، تولیدی، خدماتی و رفاهی شهرستان دیلم که به‌صورت ویدئوکنفرانس بمناسبت هفته دولت برگزار شد، ساخت ۶۰ واحد مسکونی کارگری در دیلم را مورد اشاره قرار داد و افزود: این واحدها که با تلاش بنیاد مسکن استان بوشهر ساخته شده در دومین روز از هفته دولت افتتاح و در اختیار متقاضیان قرار داده شد.

گراوند خدمات بنیاد مسکن در عمران روستایی را حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: آسفالت معابر، ساخت بوستان‌ها و پارک‌ها در روستاهای استان بوشهر توسط بنیاد مسکن حائز اهمیت است که به گفته مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر، این نهاد در اجرا طرح‌های عمرانی و مقاوم‌سازی بناهای روستایی رتبه نخست در کشور دارد.

افتتاح پروژه ۶۰ واحدی بنیاد مسکن استان بوشهر در دیلم

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از افتتاح ۶۰ واحد مسکونی کارگری شهرداری دیلم خبر داد و بیان کرد: این واحدهای مسکونی در زمینی به مساحت ۷ هزار مترمربع و با زیربنا ۵ هزار و ۴۰۰ متر مربع در ۱۵ بلوک ساخته شده است.

حمید حیدری‌بریدی هزینه اجرا این پروژه را ۱۸ میلیارد تومان دانست و خاطرنشان کرد: ۱۰ میلیارد تومان آن از محل تسهیلات دولتی، یک میلیارد تومان یارانه نقدی از بنیاد مسکن و مابقی آورده مردمی است.

وی افتتاح پروژه دیوار حفاظتی برای مهار آبهای روان در روستای والفجر دیلم را مورد اشاره قرار داد و گفت: این پروژه به طول ۵۰۰ متر و با اعتبار یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان ساخته شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر ساخت و افتتاح ۲ پل ورودی به روستا بنه‌اسماعیل با اعتبار ۵ میلیارد ریال را از دیگر طرح‌ها دانست و اضافه کرد: در این راستا عملیات اجرایی آسفالت معابر روستایی به طول ۳ کیلومتر و ۴ میلیارد تومان آغاز شد.

Print Friendly, PDF & Email