تقدیر نماینده مردم دشتستان از بنیاد مسکن استان

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت جا دارد از اکیپ های بنیاد مسکن در امر بازسازی و کارشناسی منازل تقدیرشود…..

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر: دریک دیدار عمومی، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مدیر کل بنیاد مسکن استان، امام جمعه، شهردار و اعضای شورای شهر دالکی، با مردم  دیدار نمودند و مسائل و مشکلات مردم را مورد بررسی قرار دادند.

مهندس فرزانه درنشست نماینده مردم دشتستان ومسئولان اجرایی بامردم شهردالکی اظهارداشت: پس از زلزله هفتم آذرماه، گروه های کارشناسی بنیادمسکن انقلاب اسلامی درساعات اولیه درشهرستان دشتستان حضوریافتند واقدامات لازم را انجام دادند.و درشب اول حادثه باهمراهی برخی ازکارشناسان ومعاونین بازدیدهایی ازمناطق زلزله زده دشتستان به ویژه شهردالکی به عمل آوردیم که خوشبختانه دراین شهر شاهد تخریب وخسارت کمتری نسبت به سایر شهرها و روستاها بودیم.

وی بابیان اینکه تاکنون کارشناسان متعددی به شهردالکی برای بازدید ازمنازل اعزام شده اند، گفت: دراکثر گزارشات ارائه شده از تخریب و تعمیر اساسی در واحدهای مسکونی شهر مشاهده نشده است.

42266712570764569745 (Copy)

فرزانه اذعان داشت: با پیگیری های نماینده مردم دشتستان درمجلس شورای اسلامی تعداد ۴ هزار فقره تسهیلات مقاوم سازی برای زلزله اخیر درخواست کرده ایم که امیدواریم به زودی مصوب شده و بتوانیم آنها را به مردم شریف ارائه دهیم.

مدیرکل بنیاد مسکن استان در خصوص سنددارکردن املاک شهرهای باجمعیت کمتر از ۲۵هزارنفر نیز گفت: برای شهرستان دشتستان دوهزار سهمیه درنظر گرفته شده بود که تاکنون پنج هزار پرونده تشکیل داده ایم و پیگیری هایی برای اختصاص سهمیه بیشتر درحال انجام است.

مهندس فرزانه گفت مشکلات شهردالکی به ویژه سنددارکردن منازل و رسیدگی به درخواست های پس از زلزله با اولویت و سرعت بیشتری انجام  خواهد شد.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام موسوی نژاد نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با بیان مسائل و مشکلات مردم و شهر دالکی، خواستار پیگیری جدّی توسط مسئولین شهرستان شدند.

وی بیان داشت: در پی وقوع زلزله، کارشناسی منازل و بازسازی خانه هایی که در سطح شهرستان به صورت پراکنده دچار خسارت شده اند، کار مشکلی است که  مسئولیت آن بر عهده بنیاد مسکن گذاشته شده و جا دارد از اکیپ های بنیاد مسکن در امر بازسازی و کارشناسی منازل تقدیرشود. و در آخر از مسئولین برای حل مشکل زمین های شهر دالکی و سنددار کردن آنها پیگیری های لازم را خواستار شدند..

98037578943118285359

 

Print Friendly, PDF & Email