جایگاه بنیاد مسکن در برنامه ششم توسعه

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در بازدید مهندس شاملو از پروژه های روستایی……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در بازدید مهندس شاملو از پروژه های روستایی، خبر از اجرای ۲۲ میلیون مترمربع مساحت آسفالت طی یک سال و نیم گذشته در روستاهای کشورداد و افزود: در بحث قیر رایگان خوشبختانه با مصوبات قانون بودجه سال ۹۴ و ۹۵ حدود ۲ هزار و ۹۰۰ کیلومتر شبکه معابر روستایی در ۳ هزار و ۵۰۰ روستای کشور به اجرا درآمد.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور تصریح کرد: سقف ریالی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سال ۱۳۹۶ به ۳۰ هزار میلیارد ریال و سقف وزنی به ۴ میلیون تن افزایش پیدا کرده است. خوشبختانه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی حکم قانون برنامه سال‌های ۹۴ و ۹۵ را برای سال ۱۳۹۶هم تنفیذ کرده ضمن این که سقف وزنی و ریالی را هم افزایش داده است.
وی در پاسخ به این سوال مبنی بر این که جایگاه بنیاد مسکن در برنامه شش توسعه را چگونه ارزیابی می‌کنید، اظهار داشت: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت تشکر می‌کنیم که در برنامه ششم توسعه عنایت ویژه‌ای به روستاها داشته‌اند.
و در احکام متعددی بحث توسعه و عمران روستاها مورد توجه ویژه و خاص قرار گرفت و بنیاد مسکن به عنوان یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های فعال در عرصه توسعه و عمران روستاها، احکامی را در ارتباط با بنیاد و مرتبط به فعالیت‌های این نهاد در دست دارد. همچنین در سر فصل طرح‌های هادی و بهسازی روستاها، پنج تا ۸ درصد سر جمع اعتبارات عمرانی استان‌ها به این موضوع در برنامه ششم اختصاص خواهد یافت.
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از ایمن‌سازی بافت سکونت‌گاه‌های روستایی به میزان ۳۰ درصد روستاها در برنامه ششم پیش‌بینی شده و بهسازی و ساماندهی ۲۰ درصد از روستاهای مرزی کشور از دیگر مصوبات مجلس شورای اسلامی می باشد. و اختصاص اعتبارات ویژه برای بهسازی، نوسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی با ارائه هر سال ۲۰۰ هزار واحد از دیگر مصوبات مرتبط با بنیاد مسکن در برنامه ششم است.
مهندس شاملو تصریح کرد: برای بازنگری طرح هادی تعدادی از روستاها، تکمیل آسفالت بعضی از پروژه‌ها که تاکنون کارهای زیرسازی انجام و احتمال آسیب به آنها می باشد، برنامه‌های خاصی توسط بنیاد مسکن انجام می‌شود. همچنین برای سال آینده در بحث پروژه‌های بهسازی محیط روستاها، اجرای طرح هادی، ایجاد بوستان‌های روستایی و زمین‌های ورزشی برنامه‌های خوبی در دست اجرا خواهیم داشت.
در پایان به گردشگری و بوم‌گردی در روستاهای مناطق ساحلی اشاره نمود و گفت: برای رفع مشکلات در حوزه ایمن‌سازی سکونت‌گاه‌هایی که در معرض پیشروی دریا هستند کار مشترکی به اتفاق نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در مرکز پیگیری می‌کنیم که امیدواریم بتوانیم بخشی از مشکلات این مناطق را مرتفع نمائیم.

 

Print Friendly, PDF & Email