جشن پایان مسکن مهر در شهرجدید عالیشهر بوشهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در آیین جشنی احداث ۵۵ واحد مسکن مهر در شهر جدید عالیشهر……

ه گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، در آیین جشنی احداث ۵۵ واحد مسکن مهر در شهر جدید عالیشهر توسط انجمن خیرین مسکن ساز استان با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، استاندار، معاونین استاندار، نماینده مجلس، مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور، مدیرکل بنیاد مسکن، مدیرعامل انجمن خیرین استان و دیگر مسئولین، افتتاح و به بهره برداری رسید.
در این مراسم مهندس سلگی، گزارشی کوتاه از عملکرد و فعالیت های انجام گرفته توسط انجمن خیرین مسکن ساز کشور و استان در جمع حاضر ارائه نمودند. سپس طاهرخانی- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: شهرهای جدید ثمره اتقلاب شکوهمند اسلامی برای پاسخگویی به نیاز سکونت و اسکان مردم است که تاکنون اقدامات بسیار خوبی در این حوزه رقم خورده است. در همین ارتباط  احداث فضاهای فرهنگی و اجتماعی و برگزاری رویدادهای مختلف فرهنگی، آیینی در شهرهای جدید در دستور کار است. اجتماع سازی از رویکردهای اصلی در شهرهای جدید کشور است تا ساکنان آنها یک اجتماع واحد تشکیل دهند و به شهر محل سکونت خود افتخار کنند. در شهرهای جدید بدلیل وجود زمین و طرح و برنامه های مشخص امکان جذب سرمایه گذار بسیار بالاست که باید از این ظرفیت نهایت استفاده برای سرمایه گذاری در شهرهای جدید صورت گیرد.
معاون وزیر اظهار کرد: بحث اصلی در مسکن مهر حوزه زیرساخت ها و خدمات روبنایی است که در این ارتباط مسکن مهر عالیشهر برای تکمیل زیرساخت ها و خدمات روبنایی نیازمند یک هزار میلیارد ریال اعتبار است. مدرسه، مجموعه فرهنگی و مراکز خدمات درمانی از جمله مراکزی است که پس از اتمام عملیات اجرایی واحدهای مسکونی باید احداث آنها پیگیری شود تا از این طریق استانداردهای زندگی شهری در عالیشهر فراهم شود.
یادآور می شود شمار واحدهای مسکن مهر احداثی شهر جدیدعالیشهر در مجموع ۴ هزار و ۳۰ واحد بود که عملیات اجرایی همه آنها به پایان رسیده است.

Print Friendly, PDF & Email