جشن پایان نوسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی سال ۱۴۱۰ برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن با بیان اینکه امسال ۱۶ نقطه کشور بازسازی واحدهای مسکونی اجرا شده خاطر نشان کرد: تمام این واحدها که به سبب زلزله و سیل تخریب شده تا نیمه نخست سال ۱۴۰۱ تکمیل و تحویل می‌شود.

حجت‌الاسلام حسین روحانی‌نژاد با بیان اینکه بنیاد مسکن چند مأموریت مهم در عرصه رسیدگی به مشکلات پیگیری می‌کند اظهار داشت: اجرا طرح نوسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت یکی از برنامه‌های بنیاد مسکن است.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با بیان اینکه اکنون ۵۲ درصد واحدهای مسکونی روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت کشور مقاوم‌سازی و نوسازی شده تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی تا ۱۰ سال آینده در سال ۱۴۱۰ جشن پایان نوسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی در کشور برگزار می‌شود.

وی بازسازی و ساخت واحدهای مسکونی در حوادث بلایای طبیعی در شهرها و روستاها ر از دیگر مأموریت‌های بنیاد مسکن دانست و افزود: نقاطی به سبب بلایای طبیعی از جمله زلزله و سیل خسارت دیده‌اند بنیاد مسکن در بازسازی و تعمیر آنان مشارکت می‌کند.

روحانی‌نژاد با بیان اینکه امسال ۱۶ نقطه کشور بازسازی واحدهای مسکونی اجرا شده خاطر نشان کرد: شش منطقه آن به سبب جاری شدن سیل خسارت دید و مابقی زلزله سبب تخریب واحدهای مسکونی شد که تمام این واحدها تا نیمه نخست سال ۱۴۰۱ تکمیل و تحویل می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور از مشارکت این نهاد در اجرا طرح جهش تولید مسکن خبر داد و تصریح کرد: بر اساس تصمیم دولت سالانه یک میلیون واحد مسکونی در شهرها و روستاها ساخته می‌شود که ۴۰ درصد آن سهم بنیاد مسکن است.

وی با اشاره به ساخت سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی از سوی بنیاد مسکن در شهرها و روستاها خاطر نشان کرد: بر این اساس ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها و ۲۰۰ هزار واحد دیگر در شهرهای کوچک توسط بنیاد مسکن ساخته می‌شود.

روحانی‌نژاد وام تسهیلات مسکن را با نرخ سود ۵ درصد دانست و اضافه کرد: در روستاها در اجرا طرح جهش تولید مسکن ۲۵۰ میلیون تومان و در شهرها ۳۵۰ میلیون تومان با نرخ سود ۵ درصد پرداخت می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email