حضوربنیادمسکن در مانور زلزله شهرستان جم

مانور زلزله جهت سنجش میزان آمادگی نیروهای امدادی و پشتیبانی و برای آموزش اهالی بخش ریز……..

 به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر: مانور زلزله جهت سنجش میزان آمادگی نیروهای امدادی و پشتیبانی و برای آموزش اهالی بخش ریز با مدیریت اداره گاز شهرستان جم و زیر نظر ستاد مدیریت بحران بخش ریز برگزار گردید .
مهندس بهمنی مدیر بنیاد مسکن شهرستان جم در رابطه با این مانور گفت : به منظور آمادگی ستاد مدیریت بحران بخش ریز در مواجهه با زلزله و افزایش توان امداد رسانی مخصوصا در هنگام وقوع زمین لرزه با حضور دستگاههای مربوطه، مانور آمادگی در برابر زلزله برگزار شد.

DSC_0082
مهندس غلامرضا بهمنی ضمن ابراز رضایت از اجرای موفق این مانور خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه شهرستان جم روی خط زلزله قرار دارد و مرکز زلزله ۶ ریشتری فروردین ماه امسال در شهر شُنبه با مرکز بخش ریز فاصله چندانی ندارد وسنجش میزان آمادگی جهت برخورد با این حادثه اهمیتی دو چندان پیدا میکند .
مسئول کارگروه مسکن این مانور افزود : هر کدام از دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان ماموریت خاص خود نظیر جستجو، نجات، انتقال مصدومان، آواربرداری ، انتقال کشته شدگان و خاکسپاری و … را انجام دادند که بنیاد مسکن نیز با ارسال ماشین آلات و حضور به موقع کارشناسان در محل حادثه فرضی به انجام وظایف خود در بحث آمارگیری ، کارشناسی اولیه و اعلام خسارت پرداختند.

DSC_0074_2

DSC_0092-2

DSC_0097

DSC_0102

Print Friendly, PDF & Email