حفظ و صیانت از استقلال بنیاد مسکن، یک اصل برای همه باید باشد

به گزارش روابط عمومی، حمید حیدری بِریدی- با حکمی از سوی مهندس تابش بعنوان مدیر کل……

به گزارش روابط عمومی، حمید حیدری بِریدی- با حکمی از سوی مهندس تابش بعنوان مدیر کل بنیاد مسکن استان  بوشهرمنصوب گردید.
در نشستی که با حضور مهندس درفشی- معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان ها، رضایی- مدیرکل روابط عمومی، حجت الاسلام رکنی- قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن استان، مدیرکل، معاونین، مدیران شعب و روسای واحدها جهت بررسی عملکرد بنیاد مسکن استان در اداره کل برگزار گردید.
در ابتدا حجت الاسلام رکنی، ضمن خیرمقدم به حاضرین، سخنان خود را با حدیثی از پیامبر که هر کس به قرآن و عترت من چنگ زند، هیچ موقع گمراه نخواهد شد. همچنین از صلاحیت های اخلاقی مدیران از دیدگاه اسلام، ابزار مدیریت، آفت مدیریت و بقاء مدیریت، بردباری و سعه صدر در مدیریت مطالبی را بیان نمودند و افزود: هر کس به عدل و دادگری رفتار نماید، خداوند مُلک، کار و فرمانروایی او را نگه می دارد.
در ادامه حیدری گفت: بنیاد مسکن نسبت به  سنوات گذشته رشد قابل ملاحظه ای در عمران روستاها داشته و با جذب اعتبارات ملی و استانی عملکرد مناسبی در بین دستگاه های اجرایی بدست آورده است. نظارت و عملکرد در احداث ۱۳۷زمین چمن ورزشی مصنوعی و ۴۴۰ بوستان روستایی که ۳۲۷ بوستان احداثی و مابقی بصورت تکمیل و تجهیز در حال انجام می باشد نشان از تلاش جمعی پرسنل این بنیاد می باشد. و این امر اعتماد استاندار و دیگر مسئولین را برای بنیاد مسکن استان به دنبال داشته است.
IMG_1251

سپس مهندس درفشی، از قبول این مسئولیت و تلاش های ارزشمند، مستمر، کارا و اعتماد افزایی که در این مدت در استان انجام گرفته است، قدردانی نمود. و گفت: این اعتماد افزایی، با تلاش و با یک همکاری جمعی مناسب بدست آمده است.
وی افزود: بنیاد مسکن یکی از سازمان های پاک بعداز انقلاب است. شاید در بعضی جاها با دریافت گزارش ها، آمار و اطلاعات، تخلف های مالی و اخلاقی و یا موارد خاص اتفاقی صورت بگیرد، ولی بنیاد مسکن از ویژگی بسیار ممتازی بهره مند است. بدلیل نگاه درست و صحیح در روش ها و کنترل هایی که در انتخاب مدیریت افراد برای پست های مورد نیاز گزینش می کند و این مهمترین ویژگی است که بنیاد مسکن داشته و دارد و رسالت مسئولیت مان در این موضوع بسیار خطیر خواهد بود. و سرمایه ما، اعتمادی است که دولت و مردم به ما دارند. محصول و فرایند همه ی این عملکردهای درست، اعتمادی است که مسئولین کشوری به بنیاد مسکن دارند و کارهای بزرگ را به این نهاد واگذار می کنند. انجام کارهایی که در سطح استان ها مانده و دستگاه های مرتبط برای آن وجود  دارد، ولی به این نهاد واگذار می شود و این نشان از اعتماد و صحت عملکردی است که در بنیاد مسکن وجود دارد و ما هم باید پاس بداریم و رسالت حفظ این ارزش ها بر عهده همه ما می باشد و همه ی ما مسئولیت داریم و اجازه ندهیم در هیچ رده ای آسیبی به بدنه بنیاد وارد شود، چون بحث فساد، بحث خورندگی دارد. وقتی وارد یک سیستم بشود در یک جا توقف نمی کند و در جاهای مختلف ترویج پیدا می کند.

وی با بیان اینکه مدیریت برای کنترل، دانستن قانون و اجرا ضوابط، شفافیت در عملکرد و روش تصمیم گیری در ثبت و ضبط صحیح و رعایت مقررات تصریح کرد: حفظ و صیانت از استقلال بنیاد، یک اصل برای همه ما باید باشد. انتخاب درست افراد، وظیفه پاسداشت از نیرو، آموزش خوب، گزینش، حمایت و تقویت نیرو، دادن اختیار به نیرو با نظارت و کنترل، آنها را رشد دهیم تا نتیجه مطلوب فراهم شود.
مهندس درفشی بیان کرد: شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، اقتصاد کلان بوده و وقتی در اقتصاد کلان قرار داشته باشیم شرایط خاصی وجود دارد و ما هم یک بخش از این اقتصاد هستیم. و نسبت به اقتصاد ملی، اقتصاد خُرد بحساب می آئیم. با توجه به آسیب ها، مشکلات و گرفتاری ها در اقتصاد کشور، بنیاد مسکن هم دچار همین مشکلات اقتصادی است و استان بوشهر، از استان های بسیار خوب در جذب منابع مالی بوده و جزء اولین یا دومین استان می باشد که از نظر تخصیص منابع و جذب اعتبارات رتبه بسیار بالایی کسب نموده و این یک افتخار برای مجموعه مدیریت ارشد استان، مدیران دستگاه ها، معاونین، روساء و سایر همکارانی که در حوزه های مختلف مشغول می باشند، بدست آمده است.
وی با اشاره به کارهای خوبی که بنیاد مسکن استان در جهت احداث زمین چمن ورزشی مصنوعی و پارک های روستایی نموده است بیان کرد: تأثیر گذاری این کار در دیگر استان ها را شاهد بوده ایم و فرصت جدیدی در این زمینه ایجاد شده است. همچنین قابلیت های فنی خوبی بنیاد مسکن بوشهر در استان ایجاد کرده و اعتمادی که به کارشناسی مهندسی بنیاد بوجود آمده، یک اعتماد ارزشمند است که باید آنرا حفظ کرد و از سوی دفتر مرکزی حمایت شود.

در پایان مهندس درفشی بیان کرد: بِرند بنیاد، بِرند ساخت و ساز و مهندسی روستایی است. و محوری ترین کارهای بنیاد، کار ساخت وساز، تملک و واگذاری زمین، مسکن روستایی، ساماندهی به روستاها است و کارهایی که بتوان از راه تولید مصالح و ماشین آلات درآمدزایی کرد. و با حمایت خوب نسبت به هم، می توان به افق آینده خوشبین بود.

IMG_1245IMG_1256 IMG_1312 IMG_1239IMG_1283

Print Friendly, PDF & Email