خواسته اهالی روستای بن‌بید دشتی پس از ۱۰ سال محقق شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: خواسته اهالی روستای بن‌بید دشتی پس از ۱۰ سال محقق شد.

حمید حیدری بریدی اظهار داشت: روستای بن بید شهرستان دشتی دارای وضعیت عجیب و اسفباری برای دسترسی بود که به دستور استاندار بوشهر رسیدگی به این وضعیت در اولویت قرار گرفت.

وی از حل مشکل ۱۰ ساله این روستا خبر داد و اضافه کرد: طرح هادی این روستا به علت نداشتن شرایط مناسب دسترسی و صعب‌العبور بودن اجرا نشده بود که بنا به دستور استاندار، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر فوری نسبت به این موضوع اقدام شد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر افزود: روستای بن بید در بخش شنبه و طسوج دشتی تنها روستای بالای ۲۰ خانوار است که تاکنون طرح هادی دران اجرا نشده بود و اکنون این طرح اجرا شده است.

وی به محرومیت‌های این روستا از نظر بهداشتی و معیشتی اشاره کرد و ادامه داد: چهار چشمه سرویش بهداشتی عمومی نیز برای روستاییان در این روستا ساخته شده است.

حیدری بریدی به اجرای فاز نخست بهسازی معابر روستا اشاره کرد و گفت: سنگ‌فرش به مساحت چهار هزار متر مربع، سنگ جدول به طول یک کیلومتر در فاز اول با اعتبار شش میلیارد ریال اجرا شده است.

وی همچنین از ساماندهی دو راه ورودی روستا به سمت اماکن مذهبی و مدرسه اشاره کرد و ادامه داد: آمادگی داریم تا در صورت تأمین اعتبارات مورد نیاز برای ایجاد تحول در این روستا اقدامات بیشتری را داشته باشیم.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: در جریان بازسازی سال ۹۲ در روستای بن بید ۳۴ منزل روستایی مقاوم‌سازی شد.

Print Friendly, PDF & Email