دادگستری استان بوشهر از سند سازی زمین‌های ملی جلوگیری می‌کند

حیدری گفت: با تلاش دادگستری استان بوشهر از سندسازی زمین‌های ملی توسط افراد سودجو جلوگیری و با این افراد بشدت برخورد قانونی می‌شود……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، حیدری بریدی در نشست با مسئولان دستگاه قضا استان با بیان اینکه یکی از رسالت‌های بنیاد مسکن ساخت مسکن ویژه محرومان در روستاها و مناطق کم‌ برخوردار است اظهار داشت: اکنون در بیشتر نقاط استان بوشهر ساخت مسکن برای افراد نیازمند در حال ساخت است.

وی با بیان اینکه زمین برای ساخت مسکن از سوی منابع طبیعی تامین می‌شود تصریح کرد: در برخی روستاها زمین‌خواران روند اجرایی فعالیت‌های این نهاد را با مشکل مواجه ساخته‌اند. و برخی افراد سود جو برای تملک زمین‌های منابع طبیعی، سندسازی می‌کنند و این افراد در دستگاه قضا با طرح دعوی از اراضی مذکور پرونده سازی نمودند که دستگاه قضا با هوشیاری از سند سازی زمین‌های ملی توسط افراد سودجو جلوگیری و با این افراد بشدت برخورد قانونی می‌کند.

حیدری، از توجه دستگاه قضا در استان بوشهر در برخورد با زمین‌خواران قدردانی کرد و گفت: دادگستری استان بوشهر در برخورد قانونی با متصرفان زمین های ملی در استان بوشهر با اقتدار و برابر قانون برخورد می‌کند و این مهم سبب  تسریع در اجرای طرح‌های عام المنفعه بنیاد مسکن شده است.

در ادامه رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: رسیدگی به پرونده‌های زمین خواری در دستگاه قضا استان بوشهر در شعبه تخصصی در اولویت قرار دارد و با متصرفان زمین‌های ملی در اسرع وقت برخورد قانونی و قضایی می‌شود.

جمادی در این نشست اظهار داشت: بنیاد مسکن نقش مهمی در رسیدگی به مشکلات محرومان و عمران مناطق محروم دارد و طرح‌های بنیاد مسکن بیشتر در نقاط محروم، دور افتاده و کم ‌برخوردار است و تلاش می‌شود در رفع موانع تسریع گردد. و در همین این راستا برای رسیدگی به پرونده‌های تصرف بیت‌المال شعبه تخصصی، در دادگستری استان بوشهر تشکیل شده است. و پرونده‌های تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی  با اولویت، رسیدگی و با متصرفان در اسرع وقت برخورد قانونی و قضایی خواهد شد.

وی صیانت از بیت‌المال را که مورد تصرف و تجاوز قرار گرفته در اولویت برنامه‌های دادگستری استان بوشهر دانست و بیان کرد:  پرونده‌های زمین‌خواری که افراد سودجو با سند سازی قصد فریب دارند با جدیت و قاطعیت دنبال و در شعبه تخصصی بررسی می‌شود. و با قاطعیت تمام با افردا سودجو متصرف اراضی ملی برخورد می کند و افزود: با تلاش‌های انجام گرفته در زمینه مبارزه با زمین ‌خواری در استان بوشهر، فرهنگ‌سازی شده  و مردم نسبت به حفظ و دفاع از حقوق بیت‌المال حساس شده‌اند.

IMG_9923

Print Friendly, PDF & Email