دستور عملیات بازسازی مناطق حادثه دیده از سیل دشتستان صادر شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیان مسکن انقلاب اسلامی کشور دستور عملیات بازسازی مناطق حادثه دیده ناشی از سیل دشتستان را صادر کرد.
عزیزاله مهدیان در جلسه تخصصی با مدیران بنیاد مسکن استان بوشهر اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هرگز نباید از تلاش‌های شبانه روزی جهت رفع مشکلات مردم و خدمت به محرومین دست بردارد و روحیات انقلابی و مردمی بودن باید در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنان حفظ شود.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیان مسکن انقلاب اسلامی کشور با تاکید بر حفظ روحیه جهادی گفت: وجود نهادهای انقلابی مخصوصاً بنیاد مسکن به جهت پوشش ضعف‌ها و مشکلات کشور است؛ ؛ بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نهادی است که برای افراد محروم و بی بضاعت و بنا به دستور امام خمینی شکل گرفته که رسالت خود را باید تمام و کمال انجام دهد.

وی بیان داشت: در مناطق حادثه دیده ناشی از سیل خانوارهایی هستند که از لحاظ مالی ضعیف و تقریباً عمده سرمایه خود را از دست دادند، هرچند که خوشبختانه تلفات انسانی چندانی نداشتیم و باید با برنامه ریزی دقیق و عملیاتی هرچه سریع‌تر بازسازی مناطق حادثه دیده ناشی از سیل شروع شود.

مهدیان با اشاره به ساخت و سازهای صورت گرفت در حریم رودخانه در شهر وحدتیه اظهار داشت: جهت جلوگیری از خسارت‌های مالی و روانی مجدد می‌بایست هرچه سریعتر نسبت به ساخت و ساز جدید خارج از حریم رودخانه اقدام گردد که در این خصوص دولت لازم است نسبت به تأمین زمین مورد نیاز اقداماتی را انجام دهد.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیان مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: در کنار بازسازی باید منازل فرسوده مقاوم سازی، نوسازی و بازسازی گردد.

Print Friendly, PDF & Email