دولت برای افتتاح پروژه‌ها منابع مالی بنیاد مسکن را تأمین کند

به گزارش “روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استانهای بنیاد مسکن تأکید کرد: اگر منابع مالی از سوی دولت تأمین شود همه پروژه‌های واگذاری به بنیاد مسکن در زمان‌ها تعیین‌شده مورد بهره‌برداری خواهند رسید.هادی درفشی فر در سفر به استان بوشهر و بازدید از پروژه های انجام شده اداره کل بنیاد مسکن این استان بیان کرد: با همکاری دهیاری‌ها در روستا در حال ایجاد سرانه ورزشی زمین چمن و پارک‌های محله محور هستیم که با استفاده از ماشین‌آلات بنیاد مسکن در دست اجرا است.

معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌ها عنوان کرد: بر اساس سیاست‌های کلان بنیاد مسکن در روستاها تهیه طرح هادی روستا با کمک دهیار، شناسایی روستاهای هدف گردشگری، مقاوم‌سازی و بازسازی سالانه بیش از ۲۰۰۰ مسکن روستا، تولید و ساخت مسکن و صدور سند روستایی است.

درفشی فر ادامه داد: در هنگام بروز حوادثی مانند سیل، زلزله و دیگر حوادث غیرمترقبه بازسازی مناطق به عهده بنیاد مسکن است که در استان بوشهر نیز فعالیت‌هایی انجام‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری دهیاری‌ها در روستا در حال ایجاد سرانه ورزشی زمین چمن و پارک‌های محله محور هستیم که با استفاده از ماشین‌آلات بنیاد مسکن در دست اجرا است.

این مقام مسئول گفت: بیش از ۸ درصد در فعالیت‌های بنیاد مسکن از منابع استانی تأمین می‌شود و دیگر منابع مالی از منابع ملی با توجه به فعالیت‌های استان‌ها در هر منطقه استفاده می‌شود.

درفشی فر بیان کرد: برای آسفالت روستاها در سال جاری بودجه ۵۰۰ میلیارد تومان از دولت گرفته‌شده است که به‌صورت رایگان در اختیار روستاها برای آسفالت کشی کوچه‌ها قرار خواهد گرفت.

معاون پشتیبانی بنیاد مسکن در روستای گورک در کلنگ زنی ۱۰ زمین ورزشی، ابراز کرد: زمین‌های ورزشی روستایی با استفاده از ظرفیت بنیاد مسکن در حال اجرا است که در سال گذشته ۲۷ زمین چمن مصنوعی در تنگستان بوشهر راه‌اندازی شده است و تا پایان سال جاری ۱۰ زمین چمن مصنوعی دیگر نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: این زمین‌های ورزشی با اعتبارات نفت در حال اجرا است که برای زمین چمن حدود ۱۵۰ میلیون تومان برآورد شده است.

 

Print Friendly, PDF & Email