دیدار با نماینده ولی فقیه

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، بمناسبت تأسیس بنیاد مسکن و دهه حساب ۱۰۰ امام ره……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، بمناسبت تأسیس بنیاد مسکن و دهه حساب ۱۰۰ امام ره، مدیرکل به همراه معاونین و مدیران بنیاد مسکن استان با آیت ا.. صفایی بوشهری- نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر دیدار نمودند.
در این دیدار حیدری– مدیرکل بنیاد مسکن گزارشی از عملکرد و فعالیت های بنیاد مسکن در یکسال گذشته از آغاز عملیات اجرایی ۴۴۰ بوستان روستایی که ۲۰۰ بوستان آن احداث و تکمیل شده است، صدور ۲۵۰۰ سند روستایی، مقاوم سازی ۱۸۹۱ واحد مسکونی روستایی، پرداخت وام بلاعوض به واحدهای نیمه تمام و واجد شرایط، احداث زمین های چمن مصنوعی، آغاز عملیات ۳۰۰ واحد مسکونی با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی، تنها گوشه ای از فعالیت های بنیاد مسکن استان را ارائه نمودند.
سپس شهبازی– مدیر عامل انجمن خیرین مسکن ساز استان از تحقق و اهداف حساب ۱۰۰ و تشکیل انجمن خیرین مطالبی را بیان کرد و افزود: این انجمن تاکنون ۷۳۷ واحد به اتمام رسانده و ۱۱۱ واحد دیگر با پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصد در شهرهای عالیشهر و چغادک در دست اجرا دارد. همچنین ساخت مسکن برای خانواده های ۲ معلول و بالاتر با تفاهمنامه میان انجمن خیرین، بنیاد مسکن، بهزیستی، راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان با هدف پرداخت تسهیلات شهری و روستایی بترتیب ۳۰۰ و ۱۸۰ میلیون ریال و همچنین کمک بلاعوض، منعقد شده است.
در پایان نماینده ولی فقیه ضمن تبریک بمناسبت دهه حساب ۱۰۰ امام و تأسیس بنیاد مسکن، از تلاش و نقش ارزنده بنیاد مسکن  در عمران و آبادی روستاها قدردانی نمود و اظهار داشت: یکی از سال های پُر کار و پر تلاش بنیاد مسکن بوده است و امیدوارم سال جدید در همه عرصه ها موفق باشید به ویژه خدمت به محرومین، که به این نهاد انقلابی امیدوار هستند.
بنیاد مسکن با نگاه حضرت امام تأسیس شد و از بدو ورود، آثار بنیاد مسکن، فوق العاده و منشاء خیرات و برکات بسیار بوده است و مسکن بعنوان پدیده ای که همه به آن نیاز دارند بطوری که شرایط و دستیابی به آن، روزانه سخت تر می شود. باید تدبیری در تهیه نقشه جامع تولید مسکن بر حسب نیاز آمایش استان طراحی شود و براساس نرخ جمعیت در سال ۱۴۰۴، جمعیت استان به ۲ میلیون نفر افزایش خواهد یافت که مطابق توسعه نرخ جمعیت باید مسکن تهیه شود، همچنین با توجه به ایجاد اشتغال در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزارنفر، کار بنیاد مسکن سنگین خواهد شد. لذا قبل از رسیدن به این جغرافیا جمعیتی، فرصت داشته باشیم تا زیر ساخت های لازم در تمامی زمینه ها مثلاً مسکن، آماده نمائیم.
مدیریت مسکن محرومین توسط بنیاد مسکن با پیش بینی اعتبارهای دولتی، استانی و مردمی انجام شود و فرهنگ سازی در زمینه وقف با موضوع اهدا زمین و مسکن پیگیری شود، همچنین کیفیت در ساخت و سازها، خصوصاً تأسیسات و رعایت استانداردها بهمراه دقت و نظارت دقیق انجام گردد.
در پایان از جهادی عمل کردن بنیاد مسکن در انجام کارهای محوله منجمله بازسازی در زلزله شُنبه و دشتستان و دیگر فعالیت های عمرانی، که جزء دستگاهای خوش نام و موفق می باشد، قدردانی و تجلیل نمودند.

Print Friendly, PDF & Email