دیدار مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور با نماینده ولی فقیه

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان، مهندس سُلگی به همراه اعضای هیأت مدیره انجمن خیرین……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان، مهندس سُلگی به همراه اعضای هیأت مدیره انجمن خیرین مسکن ساز استان با نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه بوشهر دیدار نمودند.
در ابتدا شهبازی- مدیرعامل انجمن خیرین استان بوشهر، چکیده ای از عملکرد و فعالیت انجمن خیرین استان و پروژه های در دست اقدام سال جاری را ارائه نمودند. سپس مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور از اهداف و تشکیل حساب ۱۰۰ امام راحل و سرلوحه قرار دادن تأکیدات مقام معظم رهبری در امر مسکن دارشدن قشر محروم و هدف از تشکیل انجمن خیرین مسکن ساز کشور که در پیشبرد اهداف تدوین شده برای تأمین مسکن محرومین می باشد، گزارشی را ارائه نمودند.
وی ادامه داد این انجمن ۸ سال است که در سطح کشور فعال و در همه مراکز استان ها دارای هیأت امناء و هیأت مدیره می باشند و بیش از یک صد شهر دارای ظرفیت و پتانسیل هستند که با محوریت خیرین فعالیت می کنند. نقش بنیاد و انجمن خیرین، نقش بنیادی است. ایشان تصریح نمود در کل کشور ۳۰ هزار واحد عملیات اجرایی آن توسط خیّرین آغاز شده است که ۲۰ هزار واحد آن به اتمام رسیده است. وی مسکن را بعنوان یک کالای گران قیمت دانست و گفت خیلی سخت است که  خانواده های ضعیف بتوانند صاحب خانه شوند.
کار ارزشمند دیگر انجمن، ساخت مسکن جهت خانواده های دارای ۲ معلول تحت پوشش بهزیستی در سطح کشور توسط بنیاد مستضعفان، بهزیستی، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن می باشند. ۱۱ هزار خانواده ۲ معلول به بالا که فاقد مسکن می باشند در کشور وجود دارد. و بر همین اساس تفاهم نامه ای منعقد گردید در جهت ساخت وساز با پرداخت تسهیلات بلاعوض از سوی سازمان های دولتی(بهزیستی و رفاه و تعاون) نهادهای عمومی غیردولتی (بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان) و ضلع سوم آن که مهم و تأثیرگذار  می باشد خیّرین و مردم هستند که با هم افزایی بوجود آمده، حمایت های دستگاه های اجرایی در استان را می طلبد تا این مهم به سرانجام برسد.
آیت ا… صفایی- نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهراظهار داشت: تهیه مسکن بعنوان یک کالای گران و استراتژیک در زندگی انسان ضروری است و فردی که فاقد مسکن می باشد احساس امنیت جغرافیایی نمی کند و به طبع، بدون برنامه زندگی خواهد بود و به همین خاطرگران بودن مسکن، همیشه دغدغه انسان ها بوده است. یک نظام دراین کار، هنگامی موفق است که بتواند ابزار اولیه زندگی جغرافیایی جمعیتی را مهیا و از راه های مختلف درآمدی، آنرا مدیریت نماید.
در نگاهی دیگر، کار بزرگی که حساب ۱۰۰ امام (ره) و انجمن خیرین انجام می دهند، احداث خانه را، با نگاه نیاز عمومی می سازند و ارائه می دهند و این کار ارزشمند است. توسعه و گسترش این نوع ساخت وساز، تأثیرش دو چندان خواهد بود. از سوی دیگر تولید مسکن در یک  ساختار کلان و مهندسی مشخص شود و هر ارگان جهت نیروهای خود با توجه به اعتبارات، در نقاط مورد نیاز مسکن تولید نماید.
ایشان به نقش خیّرین و حساب ۱۰۰ امام خمینی که به همراه کمک های دولت در امر خانه سازی جهت قشر محروم،می تواند تأثیر بسزایی داشته باشد اشاره نمود و گفت: در کنار این امر خداپسندانه، با برنامه ریزی مدون می توان به خانواده های سادات که تنگ دست و از جایی کمک دریافت نمی کنند و بدون مسکن می باشند با کمک انجمن و خیّرین این گونه اقشار را هم  بهره مند نمائید.
در پایان نمابنده ولی وفقیه از خیّرین و اعضا هیأت مدیره انجمن مسکن ساز استان تجلیل به عمل آورد.

   

Print Friendly, PDF & Email