رعایت اخلاق اداری و حفظ اسرار سازمانی مهمترین عوامل موفقیت یک سازمان است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر نسبت به رعایت اخلاق اداری، امانتداری و حفظ اسرار سازمانی تأکید کرد و گفت: با رعایت اخلاق اداری و حفظ اسرار سازمانی می‌توان به موفقیت یک سازمان و ارائه خدمات مطلوب به مردم امیدوار بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ حجت الاسلام محمود پارمان در دوره آموزشی فرهنگی ویژه مدیران و پرسنل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر بیان کرد: کارمند مسلمان باید متخلق به اخلاق اسلامی و انسانی باشد، بنابرین اخلاق اداری را می‌توان بایدها و نبایدهای اداری و چگونه کار کردن در اداره تبیین نمود.
وی افزود: اخلاق اداری همان مفهوم امر به معروف و نهی از منکر در آموزه های دینی ماست. 
وی همچنین بر تکریم ارباب رجوع و حفظ حرمت و شخصیت آنان، امانتداری و حفظ اسرار سازمانی از سوی پرسنل بنیاد مسکن استان تأکید کرد.
پارمان در بخش دیگری سخنانش با برشمردن عواقب غیبت و تهمت، اظهار داشت: برخی افراد در محیط‌‌های اداری به بهانه دلسوزی برای سازمان و با عنوان‌ اطلاع‌رسانی و با هدف تخطئه شخصیتی دست به کارهای نظیر تهمت، خبرپراکنی و بدگویی از همکارانشان می‌زنند، و با این جنجال‌سازی‌ها و شایعه پراکنی‌ها فضای محیط اداری را ناسالم می‌کنند که باید از آنها دوری کرد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: در اجتماعی که افراد آن، به خود حق بدهند که به دیگران تهمت بزنند و نسبت‌های دروغ و ناروا بدهند، اعضای آن، احساس امنیت و آرامش نمی‌کنند، پیوسته در اضطراب به ‌سر می‌برند، نسبت به هم احساس بدبینی می‌کنند و با این وضع، جامعه رو به ویرانی خواهد رفت.

Print Friendly, PDF & Email