روستاهای استان بوشهر در برابر سیلاب ایمن‌سازی می شوند

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر از اجرا طرح ایمن‌سازی روستاها در برابر سیل خبر داد و گفت: در این راستا طرح‌های سیل‌بند، دیوار حفاظتی و ساخت پُل در روستای در معرض خطر سیل اجرا شده و ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن استان بوشهر؛ غلامرضا زارعی در حاشیه بررسی روند طرح‌های عمرانی در بندر دیر با اشاره به توسعه زیرساخت‌های عمران روستایی برای جلوگیری از خسارت سیل به اماکن و منازل اظهار داشت: اعتبارات تکمیلی برای آسفالت معابر روستاها با توجه به تخصیص اعتبارات لازم در قالب قیر رایگان تأمین می‌شود.

وی از تأمین اعتبار برای اجرا طرح‌های هادی در روستاها خبر داد و بیان کرد: برای پیشگیری از ساخت و سازه‌های غیرمجاز و تغییر کاربری املاک اطراف روستاها لازم است اعتبارات مورد نیاز تخصیص داده شود.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر ایمن‌سازی روستاها در برابر سیل را یکی از برنامه‌های مهم دانست و خاطرنشان کرد: در اجرا طرح ایمن‌سازی روستاها در مقابل سیلاب اعتبارات لازم تخصیص یافته است.

زارعی با بیان اینکه برخی از روستاهای استان بوشهر در برابر سیل ایمن‌سازی شده‌اند گفت: در این راستا طرح‌های سیل‌بند، دیوار حفاظتی و ساخت پل در روستاهای در معرض خطر سیل اجرا شده است.

وی از تدوین طرح‌های لازم برای ایمن‌سازی روستاها در برابر سیل خبر داد و تصریح کرد: بیش از ۱۸۰ روستا در معرض خطر سیل قرار دارند که طرح‌های لازم برای ایمن‌سازی روستاها تدوین شده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر از شناسایی روستاهای در معرض خطر سوانح طبیعی به ویژه بارندگی‌های شدید و سیل خبر داد و افزود: احداث سیل‌بند و دیوار حفاظتی در مناطق مشخص شده و ایمن‌سازی روستاها در برابر سیل و سایر سوانح طبیعی از برنامه‌های مهم بنیاد مسکن است.

Print Friendly, PDF & Email