روستاییان نقشی مهم در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی دارند

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، بمناسبت ۱۵ مهر روز ملی روستا، مهندس افرند……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، بمناسبت ۱۵ مهر روز ملی روستا، مهندس افرند- مدیر بنیاد مسکن شهرستان گناوه در گفتگو با خبرگزاری ایرنا گفت: روستاییان به عنوان رکن اساسی حفظ توان اقتصادی کشور و پشتوانه استقلال سیاسی و امنیتی میهن، مهم ترین نقش را در تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی ایفا می کنند و شایسته بالاترین تکریم ها و خدمات هستند. و این بنیاد در یک سال اخیر خدمات و عملکرد چشمگیری به روستاییان این منطقه با ۴۸ طرح ورزشی، رفاهی و عمرانی در روستاهای این شهرستان به ارزش ۵۰ میلیارد و ۵۲۲ میلیون ریال انجام داده است.
مهندس افرند اظهارکرد: این طرح ها شامل شش زمین ورزشی چمن مصنوعی در روستاهای محمدی، جزیره جنوبی، پوزگاه، مال محمود، عباسی و چاهبردی به میزان ۷ هزار ۱۷۶ مترمربع، بوستان امید در ۳۴ روستا به میزان ۶۰ هزار و ۸۶۵ مترمربع و آسفالت ۸ روستا به مساحت ۶۳ هزار و ۴۰۰ مترمربع با استفاده از قیر رایگان که برخی از آنها به بهره برداری رسیده و برخی در دست اجراست.
وی گفت: درحوزه معاونت بازسازی و مسکن روستایی نیز به میزان ۲۴۶ فقره تسهیلات برای احداث مسکن روستایی و شهرهای زیر ۱۲ هزار نفرجمعیت به هر واحد ۱۵۰ میلیون ریال، ۳۳ فقره قرض الحسنه هر واحد ۲۰ میلیون ریال، ۱۰ فقره بازسازی مسکن روستایی هر واحد ۲۰۰ میلیون ریال، ۵ فقره بازسازی مسکن شهری هر واحد ۳۰۰ میلیون ریال و ۱۰۰ فقره تعمیر مسکن روستایی به هر واحد ۶۰ و ۱۲۰ میلیون ریال پرداخت شده است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان گناوه بیان کرد: در سال گذشته با مشارکت اداره ثبت اسناد واملاک شهرستان ۳۴۰ فقره جلد سند به مالکان واحدهای مسکونی واگذار که از این مجموع ۲۸۰ جلد سند روستایی و ۶۰ جلد سند مربوط به شهر بندرریگ بود.
وی ادامه داد: این بنیاد از ابتدای سال تاکنون خدمات فنی صدور پروانه به تعداد ۳۰۲ فقره و سایر خدمات فنی و پاسخ استعلام ها به میزان ۳۴۵ فقره صادر کرده است.
افرند گفت: اجرای سردر مصلای نمازجمعه گناوه با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال، دفتر امام جمعه بندرریگ با اعتبار یک میلیارد ریال و اتمام پروژه ۴۰ واحدی مسکن مهر بندرریگ از دیگر عملکرد این بنیاد در حوزه معاونت مسکن شهری بوده است.
photo_2016-10-12_15-30-24

 

Print Friendly, PDF & Email