روند ثبت زمین و مسکن درشهر کاکی نیازمند تسریع است

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر شهریاری……

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر، به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر شهریاری- نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: تعیین تکلیف نشدن چندین ساله وضعیت ثبت شمار زیادی از املاک مسکونی شهر کاکی، مشکلات متعددی را برای مردم این شهر ایجاد کرده است.
وی بیان کرد: بیش از ۲۴ هکتار از زمین هایی که در دهه ۱۳۶۰ توسط بنیاد مسکن به مردم واگذار شده بطور مجدد بعد از شهر شدن کاکی از طرف منابع طبیعی به وزارت راه و شهرسازی واگذار شده و اکنون چندین سال است مردم این شهر دچار مشکل ثبت زمین و منازل مسکونی خود هستند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: برای بررسی این موضوع نشستی با حضور مدیران کل بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، ثبت اسناد استان و روسای ادارات شهرستان دشتی در دفتر ریاست سازمان ملی زمین و مسکن برگزار و در مورد نحوه حل این مساله بحث و تبادل نظر شده است. و مقرر شد تمامی مستندات، مدارک و نقشه های این واگذاری ها توسط دستگاه های اجرایی ذیربط در استان تهیه شده و در اختیار سازمان ملی زمین و مسکن قرار گیرد.
دکترشهریاری افزود: امیدواریم با تسریع دستگاه های اجرایی استان بوشهر در این زمینه، هر چه زودتر نحوه ثبت این املاک تعیین تکلیف شود و مردم شهر کاکی از این بلاتکلیفی چندین ساله رهایی یابند.

 

 

Print Friendly, PDF & Email