زلزله خسارت سازه‌ای در روستاهای دشتی ایجاد نکرد

به گزارش “روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر”؛ رئیس بنیاد مسکن شهرستان دشتی با اشاره به وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری در شهرستان دشتی گفت: سه تیم کارشناسی این بنیاد به ۲۲ روستای دشتی اعزام شدند که خوشبختانه این زلزله خسارت سازه‌ای به منازل روستایی وارد نکرده است.سید اصغر صالحی با اشاره به وقوع زلزله ۵.۹ ریشتری در ساعت ۱۱:۴ روز گذشته در شهرستان دشتی اظهار داشت: هر چند شدت این زمین لرزه سبب وحشت مردم شد ولی خوشبختانه تلفات جانی و خسارات مالی در بر نداشت.

وی از اعزام سه تیم کارشناسی برای بررسی وضعیت روستاهایی که در کانون و شعاع زلزله بودند خبر داد و گفت: سه گروه مجزا از کارشناسان بنیاد مسکن دشتی به مناطق گوناگون دشتی اعزام شدند تا خسارات احتمالی را بررسی کنند.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان دشتی با اشاره به اعزام کارشناسان این بنیاد به ۲۲ روستای دشتی خاطر نشان کرد: این گروه‌ها به روستاهایی که در کانون و شعاع زلزله بودند اعزام شدند که وضعیت روستاها کردوان تا دولت آباد، گنخک تا حسین زائری و روستاهای بخش شنبه و طسوج را بررسی کردند.

صالحی با بیان اینکه تاکنون زلزله خسارتی جدی بر اماکن مسکونی بر جای نگذاشته است گفت: ترک‌های احتمالی و ریزش‌های دیوار پیرامونی منازل در دشتی با حضور کارشناسان بنیاد مسکن به دقت بررسی و مطالعه می‌شود.

وی با بیان اینکه خسارت سازه‌ای در روستاهای دشتی گزارش نشده است افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده تاکنون خوشبختانه زلزله ۵.۹ ریشتری کاکی خسارت سازه‌ای به منازل روستایی وارد نکرده و تنها ترک‌های نازک‌کاری در برخی منازل مشاهده شده است.

Print Friendly, PDF & Email