سالانه ۲۰۰هزار واحد مسکونی در کشور بهسازی و مقاوم سازی می شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر: مهندس عبدالهی معاون بازسازی و…….

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان بوشهر: مهندس عبدالهی معاون بازسازی و امور مسکن روستایی بنیاد مسکن استان بوشهر در مصاحبه خبری با سیمای مرکز بوشهر وخبرگزاری مهر گفت: سالانه در سطح کشور ۲۰۰ هزار واحد مسکونی بهسازی و مقاوم سازی می شود که سهم استان بوشهر از این تعداد بیش از سه هزار واحد است.
مهندس عبدالهی اظهار داشت: : طرح به سازی و مقاوم سازی واحد های مسکونی از سال ۷۴ با هدف بهبود کیفیت و افزایش ایمنی مسکن روستایی شروع شد. و تاکنون کارهای خوبی در سطح استان اتفاق افتاده که انشاالله با تلاشهای صورت گرفته این کار تداوم خواهد داشت.
وی افزود: از زمان اجرای این طرح تاکنون سی دو هزار و ۸۱۴ واحد مسکونی در سطح استان بوشهر به سازی و مقاوم سازی شده و صاحبان این واحدها موفق به گرفتن پایان کار شدند و تمام روستاهای استان و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر تحت پوشش این طرح قرار می گیرند و در هر نقطه ای از استان متقاضیان می توانند با داشتن شرایط لازم از این تسهیلات استفاده نمایند.

IMG_7952معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان بیان داشت این تسهیلات از ۱۲۵ میلیون ریال به ۱۵۰ میلیون ریال افزایش پیدا کرده و تصریح کرد: سال گذشته پس از زلزله دشتی هزار و۶۰۰ واحد مسکونی و در زلزله دشتستان هزار و۸۰۰ واحد مسکونی جهت مقاوم سازی در دستور کار بنیاد مسکن قرار گرفته است .
وی گفت: استفبال خوب روستائیان از طرح به سازی و مقاوم سازی، استان بوشهر را جز ۵ استان برتر کشور قرار داده است. و ۲۵ هزار واحد مسکونی دیگر نیز باقی مانده که از طریق این طرح مقاوم سازی وبه سازی خواهند شد.

Print Friendly, PDF & Email