سرمایه‌گذاری ۹۴.۶ میلیارد تومانی در آسفالت معابر روستایی استان بوشهر

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از آسفالت معابر روستایی به مساحت ۱.۵ میلیون متر مربع در استان خبر داد و گفت: برای اجرای این طرح ۹۴.۶ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بناد مسکن استان بوشهر؛ علیرضا مقدم، با اشاره به توسعه عمران و آبادانی روستاها در استان بوشهر اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌ها در بخش‌های مختلف، عمران و آبادانی روستاها در راستای تحقق مطالبات مردم یکی از برنامه‌های مهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

وی رفع محرومیت از چهره روستاها را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: محرومیت‌زدایی در روستاها به‌عنوان یکی از اولویت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مورد توجه قرار دارد و طرح‌های ویژه‌ای در عمران و آبادانی روستاها اجرا شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر آسفالت معابر روستایی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: برخورداری روستاهای استان از امکانات زیرساختی به ویژه در حوزه آسفالت معابر افزایش یافته است.

مقدم عملکرد آسفالت اجرا شده در روستاها از محل قیر رایگان را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: در این راستا به مساحت ۱٫۵ میلیون متر مربع آسفالت معابر روستایی اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه طرح‌های آسفالت معابر روستایی استان بوشهر در ۱۴۱ روستا در سفر رئیس جمهور همزمان افتتاح می‌شود افزود: برای اجرا این طرح ۹۴٫۶ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با قدردانی از مشارکت دهیاران در آسفالت معابر روستایی، تصریح کرد: آسفالت معابر در ۱۴۱ روستا به طول ۱۸۸ کیلومتر است که در اجرا این طرح ۱۰ هزار و ۹۳ تن قیر رایگان تأمین شده است.

مقدم با بیان اینکه معابر ۴۰ روستای دشتستان به مساحت ۴۴۴ هزار متر مربع آسفالت شده است، گفت: تنگستان با ۴۰ روستا، گناوه ۱۹ روستا، بوشهر ۱۰ روستا بیشترین آسفالت معابر و شهرستان‌های دشتی، دیلم، دیر، جم و عسلویه بین ۲ تا ۱۰ روستا آسفالت شده است.

وی اضافه کرد: با اجرا این طرح‌ها برخورداری روستاهای مختلف استان به آسفالت معابر از ۲ تا ۱۵ درصد افزایش یافته است.

Print Friendly, PDF & Email